Athos Palace Hotel **** - Kalitea, Kassandra

ЛЕТО 2022

Услуга

BB/НВ/All

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

Хотелот е опкружен со бујна вегетација, на една од најубавите плажи на Касандра. Приппаѓа на хотелскиот ланец на G-хотелите. Се наоѓа на 2 км од Калитеа и нуди вкупно 413 соби. Содржи: откриен базен, бежичен интернет во лобито, менувачница, паркинг, сувенирница, 2 сали за конферении, лежалки бесплатно на услуга се вклучено, детски базен, 3 бара, 2 ресторани, одбојка на плажа, пинг-понг, спортови на вода, тенис, вечерна анимација, дискотека, ноќен клуб /вон сезона//, слот машини. Соби: сеф со доплата, балкон, фен, фрижидер, клима /централна јули-август/, сателитска ТВ, телефон.

Поради честото менување на цените и висината на попустите,

Ве молиме за понудата да се јавите директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

работно време од понеделник – петок од 10:00 – 18:00 ч

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

За резервација е потребна уплата од 25% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа 30 ден пред поаѓање.

Таксата за престој се плаќа на лице место

Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

 

Cancellation policy:

For cancellations made from 7 days to 5 days prior to arrival, 1 night cancellation fees.

For cancellations made 4 days to 3 days prior to arrival , 30% cancellation fees.

For cancellations made 2-1 days prior to arrival, 60% cancellation fees.

For non-show or early departure,  100% cancellation fees.

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Можеби ќе Ви се допадне

Fafa Premium Resort 4*– Golem, Drac

MARIA PASHALIDOU – Nea Roda, Athos

NTINAS FILOXENIA Hotel&Spa *** – Skala Potamia, Tasos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel