Aspen Golf & Ski Resort *** - Bansko area

ЗИМА 2021 / 2022

Услуга

BB
доплата за НВ

Локација

6,5 km од гондолата

Bugarija

Bansko

Aspen Golf and Ski  е сместен во убава и мирна Разлошка долина, на 10 мин возење до Банско. Голф терените се на само 300 м оддалеченост. Комплексот се состои од 1 главна зграда и 2 одделни блока, Aspen Suites и Heights. Рецепцијата, ресторанот и СПА центарот се наоѓаат во главната зграда Aspen Golf.

Содржините на објектот: ски остава, градина со тераса и скара, ТВ сала, паркинг, внатрешен базен и надворешен базен /сезонски/, детски базен, теретана, џакузи, парна бања, сауна, солариум, детско игралиште, клуб, ресторан, бар, бежичен интернет на јавните места, сеф, пинг понг, лифт. 

Собите: кабловска ТВ, телефон, фен, туш или када, опремена чајна кујна, ел. бокал, рерна, плоча за готвење, тостер, пегла, фрижидер, ДВД плејер, пешкири, балкон, трпезариска маса.

Пријавување по 14:00 ч, а одјавување до 12:00 ч

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува: 

1 ноќевање по соба со вклучен појадок, користење на теретана, сауна парк, базен, трансфер до годолата /распоред на рецепција/

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

EVANGELIA – Jerisos, Atos

TRI PLATANI – Parga, Jonski Breg

ALDEMAR OLYMPIAN Village ***** – Scafidia, Ilia, Peloponnese

CLUB SARDINIA Hotel **** – Bodrum

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel