Aparthotel Mount - Kopaonik /centar/

ЗИМА 2019 / 2020 КОПАОНИК

Услуга

HB

Оддалеченост од центарот

Центар
200 m од ски лифт

Србија

Копаоник

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.10.2019
*ПОПУСТОТ ВАЖИ ЗА УСЛУГА НАЕМ

Hotel “MOUNT” се наоѓа во самиот центар на Копаоник, на 1732 m надморска височина. Од хотелот GRAND е оддалечен 100 м, а од најблиската жичара (Караман гребен) околу 200 m. Има одлични приоди со автомобил, како и одење и враќање од ски патеките. Во близина се продавници, ресторани, кафетрии, дискотеки, пошта….

Хотелот го карактеризира топла атмосфера. Изграден од природни материјали (дрво, камен) што ви дава можност да ја осетите волшебноста на планинскиот амбијент.

Содржините на хотелот се: 12 комфорни и модерно опремени апартмани. Секој е опремен со плазма ТВ, бежичен интернет, телефон, чајна кујна со мини бар, сеф, фен и пегла. Бебешко креветче е на барање. Ресторан со 80 места во две нивоа /долниот дел е пансионски, а горниот ресторан со камин  и застаклена тераса со поглед на ски патеки/. Спа центар со финска сауна, парна бања, соларијум, масажи и сала за пинг понг. Просторија за ски опрема каде што секој апартман има свој ски бокс.

 

 

 

 

 

 

ГАЛЕРИЈА

Цената вклучува:

– наен на апартман на ден

– користење на спа центар (сауна, парна бања, соларијум)

– доплата за НВ е ЗАДОЛЖИТЕЛНА и изнесува 17 еур по лице на ден (на шведска маса)

– деца до 2 год. бесплатно

– деца од 2 – 7 год. 50% попуст

– деца од 7 – 12 год. 30% попуст

 

Цената не вклучува:

– Такса за престој 1,1 еур на ден возрасни, деца од 7 – 15 год. 0,6 еур на ден, деца до 7 год. 0,1 еур на ден  

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума, во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден. Останатиот дел се доплаќа мин. 20 дена пред пристигнување

 

Влез во апартманите е по 13 ч, а напуштање до 10ч

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Porto Matina Hotel *** – Metamorfosis

Hotel Perelik ***** – Pamporovo

Frideriki – Asprovalta, Strimonikos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel