VILA ANA - KSAMIL, Albanija

AЛБАНИЈА - ЛЕТО 2021

ПРЕВОЗ

Автобуски / сопствен

Оддалеченост од плажа

70 m

Албанија

Ксамил

Вила Ана се наоѓа на 70м од градската плажа во Ксамил. Вилата располага со  1/3, 1/4 и 1/5 студија и апартмани. Поседува базен, кој во моментот е во изградба, кој за гостите на куќата ќе биде бесплатен за користење. Собите се опремени со: мини кујна, тоалет, балкон, клима. Некој од собите се со поглед кон море. Во близина на куќата има: кафетерија, маркети, пицерија и ресторан. На 400м оддалеченост се наоѓа познатата плажа Бора Бора.

 

СЛИКИ И УСЛОВИ

Важно
10% попуст за целосна уплата во готово до 15.04.2021/ Доколку плаќате со картичка попустот не важи
За споен термин се добива 10% попуст на двета термини.
Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
Поаѓање од Скопје од Хотел Вип еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
Цена за превоз за возрасен 50 евра, за деца (2-12 год.) 40 евра
Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ
Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава покрај рецепцијата, предвидена за куфери)
Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
Во текот на престојот собите се чистат во вторник, за останатите денови гостите се грижат самите за хигиената
Во собите има пешкири
Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патник
Во Албанија може да се патува со лична карта или пасош
Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute, а претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
За време на патувањето во автобусот, задолжително е носење на заштитна маска
За ова патување важат општите услови за патување на Организаторот

 

Што е вклучено во цената

Наем на апартман за 7 ноќевања
Користење на клима
 

Што не е вклучено во цената

Доплата за превоз 50 евра/ за деца (2-12 год.) 40 евра
Патничко осигурување
Индивидуални трошоци
Туристичка такса

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

GALINI Superior – Polihrono, Kassandra

ELINOTEL APOLAMARE ***** – Hanioti, Kassandra

EVGENIA – Jerisos, Atos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel