Aeria Hotel ***+ - Astris, Thassos

ЛЕТО 2020

Услуга

HB / All

Оддалеченост од плажа

200 метри

Грција

Острови>Тасос

Aeria Hotel 3* се наоѓа на јужниот дел од островот, во регија Астрис, 7 km од Потос, 10 km oд Лименарија, 40 km од Лименас. Го чинат 3 двокатни згради. Реновиран е 2013 год. Во близина на хотелот се две познати, песочни плажи Псили Амос и Астрис. На 200 м од хотелот е мала камчесто-карпеста плажа со бесплатни лежалки и чадори. Од хотелот се протега преубав поглед на море. Гостите можат да ги користат услугите на соседниот хотел Aeolis Thassos Palace. 

Вкупно се во понуда 57 соби: Singles & Doubles (~19 m2). Опремени се со: клима, сателитска ТВ, телефон, бежичен интернет, фрижидер, фен, сеф, балкон. Помошен кревет е софа, фотеља или кревет на расклопување. Секојдневно чистење на собите, а постелнината и пешкирите се менуваат два пати неделно.

 

Хотелски содржини: Спа центар во хотелот Aeolis Thassos Palace, паркинг, џакузи, сауна, масажа, амам со доплата во Aeolis Thassos Palace, теретана бесплатно во Aeolis Thassos Palace, бежичен интернет на јавните површини, базен, бар, ресторан.

 

*Дозволен престој за домашни миленици /на барање/

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

 

Такса за престој се плаќа на лице место, при влез во хотелот, според категоризација на објектот.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Residence Villas Hotel **** – Stalida

Hotel LUCY ***** – Kavala

Pavlina Beach Hotel **** – Ahaia, Peloponnese

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel