МАКЕДОНИЈА

ЕСЕН 2021 / ЗИМА 2022

МАКЕДОНИЈА

 

 

Hotel Desaret *** – Ohrid

Hotel Desaret е сместен на 12 km oд Охрид. Хотелот нуди ресторан, бар, бесплатен паркинг, интернет и надворешен базен со бесплатни лежалки и чадори. Категоризиран е со 3*, сместен на приватна плажа,...

Hotel Bozur *** – Negorski Banji

Хотелот и опкружувањето се целосно покриени со бесплатен Wi-fi интернет. Во рамки на хотелот има детско игралиште и сончева тераса. Хотел Божур го нуди најдоброто сместување во Гевгелија...

Hotel Panorama **** – Krusevo

Panorama Hotel & Spa комплетно е реновиран 2018та година и е еден од најубавите хотели во Македонија. Во понуда се 20 сместувачки единици, 12 двокреветни соби...

Hotel Fersped *** – Mavrovo

Хотелот Фершпед се наоѓа на најдобра локација во Маврово, веднаш до ски центарот и жичарата.. Оваа година хотелот е со комплетно реновирани соби и купатила...

Hotel i Planinarski del Konak **** – Popova Sapka

„Конак“ – Попова Шапка е модерен планински објект базиран на традиционален изглед. Сместен е на Шар планината во скијачкиот центар Попова Шапка на 1760 мнв...

ЕСЕН 2021

Повеќе

Hotel Sileks **** – Ohrid

Хотел Силекс се наоѓа во туристичкиот комплекс Св.Стефан, оддалечен 4км од центарот на Охрид, на регионалниот патен правец Охрид – Св.Наум и 10км од аеродромот Св.Апостол Павле...

Hotel Maiva **** – Ohrid

Хотел Маива, категоризиран како хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир и 150 метри од Хотел Климетица. ...

Hotel International **** – Ohrid

Под падините на планините Петрино и Галичица, непосредно до познатите Билјанини извори, од кои според легендата настанало познатото Охридско Езеро, на излезот од булеварот „Туристичка“...

Hotel Tino Sv. Stefan **** – Ohrid

Хотел Тино Св. Стефан се наоѓа во населбата Св. Стефан, на 3,5 км од центарот на Охрид. Располага со 52 соби, реновирани за сезоната лето 2020. Од останатите содржини во понуда се: ...

Hotel RADIKA ***** – Mavrovo

На 9 km од  ски центар Маврово, опкружен со борова шума и на брегот на Мавровското езеро, сместен е Hotel Radika. Изграден е 2008-а година. Пространите соби се опремени со дигитална ...

Hotel Belvi **** – Ohrid

Hotel Bellevue - како еден од трите хотели на резортот Metropol Lake е сместен во убаво опкружување, на самиот брег на Охридското Езеро. Хотелот нуди 2 базени, бар покрај базенот и сопствена плажа...

Hotel Klimetica *** – Ohrid

Хотел Климетица сместен во густа борова шума, во непосредна близина на Охридското Езеро, на само 4км. оддалеченост од градот Охрид во туристичката населба Св. Стефан. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа и пештерската црква ...

Hotel Metropol **** – Ohrid

Hotel Metropol - како еден од трите хотели на резортот Metropol Lake е сместен во убаво опкружување, на самиот брег на Охридското Езеро. Хотелот нуди 2 базени (еден внатрешен и еден ...

Hotel Bistra **** – Mavrovo

Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до скијачките терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди ...

Blazeski – Ohrid

Куќата се наоѓа во населба Охридати, кај факултетот за туризам, на 5 минути оддалеченост од кејот на езерото и 10 минути пешачење до градскиот плоштад. Куќата поседува вкупно 6 ...

Hotel Su **** – Ohrid

Су Хотелот е лоциран на самиот брег од Охридското езеро, па нуди спектакуларен поглед на стариот град и познатите историски локалитети, како Самуиловата Тврдина и црквата Св. Јован Канео. Неговата...

Hotel PELA *** – Ohrid

Хотелот Пела сместен на брегот на Охридското Езеро, во тивка, борова шума со своите модерни хотелски содржини ви овозможува извонредни услови како за одмор и рекреација така и ...

Hotel Scardus **** – Popova Sapka

Хотелот Скардус нуди релаксација и удобност во сите сезони. Зимската убавина, фасцинантната природа, свежината на летото нудат прекрасен и релаксирачки одмор...

Hotel Nova Riviera *** – Ohrid

Хотел Нова Ривиера се наоѓа на само шеесетина метри од центарот на Охрид , се верува дека повеќе од половина милион туристи престојувале во овој хотел во последните ...

Hotel Sport **** – Mavrovo

Хотелот Спорт се состои од две згради со 28 делукс гостински соби, 4 апартмани, ресторан и бар. Сите соби се опремени со бања, сателитски ТВ приемник и директна телефонска линија....

Hotel АRENA TETEKS *** – Popova Sapka

Hotel & Spa Arena се наоѓа во ски резортот Попова Шапка. Хотелот е на стотина метери оддалечен од ски патеките и е идеален за љубителите на овој спорт. Хотелот организира...

ЗИМА 2021 / 2022

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Aparthotel Park Lakeside **** – Ohrid

Хотелот е позициониран на најидеалниот дел од езерскиот брег, на само 3 километри од Охрид. Поседува 27 апартмани, 19 двокреветни соби и 3 резиденцијални (претседателски) апартмани, ...

Hotel Aura **** – Ohrid

Хотел „Аура“ e сместен на самиот брег на Охридското езеро, во непосредна близина на Охрид, со впечатлива глетка на езерската шир која плени. Поранешниот хотел „Бетон“, кој сега се ребрендира во хотел „Аура“ нуди можнот за креирање ...

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel