EARLY BOOKING

ЛЕТО 2022

EARLY BOOKING

Vila NIRIDES – Sivota, Jonski Breg

Вилата се наоѓа на околу 400 m оддалеченост од марината и на околу 150 m од плажата “Karvuno”. Поради локацијата на гостите им нуди мирен одмор и преубав поглед на плажата "Karvuno". Апартманите се ...

5% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

AFRODITI – Paralia, Pieria

Се наоѓа во центарот на Паралија, недалеку од црквата, на само 80 m од плажата. Куќата е комфорна, а апартманите имаат опремена кујна, мини шпорет (со рерна), голем фрижидер со замрзнувач, пегла, ...

5% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MYRKOS – Olympic Beach, Pieria

Vila Myrkos Luxury се наоѓа во преубаво опкружување на централниот дел на популарното летувалиште Olympic Beach. Од песочната плажа е оддалечена околу 90 метри. Сите содржини се на чекор ...

10% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

OLYMPION MELATHRON 3* Platamona, Pieria

Мал хотел во пријатно опкружување, со комфорни соби и квалитетна услуга. Во понуда се 65 соби. Нуди базен, бесплатен интернет, паркинг, лежалки со доплата, бар, ресторан. Собите имаат балкон, ...

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

BABIS – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во новиот дел на Сарти на само 110m oд најубавиот дел на песочната плажа. Апартманите се за 2,3,4 или 5 лица, а главен квалитет на оваа куќа е што освен двокреветното студио бр.4 има само апартмани и ...

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MEDITERRANEAN Resort **** – Paralia Katerinis, Pieria

Хотелот е на саму неколку чекори од плажа. Реновиран 2015 г. Вкупно 68 соби. Нуди внатрешен и надворешен базен, џакузи со доплата, бесплатен бежичен интернет во лобито и покрај базенот, сала ...

20% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ANA / SAKIS III – Toroni, Sithonia

Куќата се наоѓа на 40 m од морето. Сите студија и апартмани се на првиот кат. Студијата се за 2 или 3 лица, а четворокреветните и петокреветните фамилијарни апартмани имаат две соби, две купатила, две кујни ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Aparthotel PETRIDIS *** – Pefkohori, Kassandra

Petridis се наоѓа на влезот во Пефкохори, на околу 300 м од центарот и окoлу 400 м од плажата.Има голем базен опкружен со медитеранско зеленло, лежалки и чадори покрај базенот, ресторан, ...

5% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KETI – Stavros, Strimonikos

KETI AMMOS House се наоѓа во самиот центар на Ставрос, во продолжение на пешачката улица и на 200м од градската плажа. Во понуда се неодамна реновирани 1/3 и 1/4 студија и апартмани на ...

15% ПОПУСТ

*27.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MIRAGGIO THERMAL SPA Resort ***** – Kanistro, Kassandra

Луксузен, нов хотел со директен пристап до приватна, песочна плажа. Поседува марина за јахти, комфорни соби, ресторани, барови, нуди конференциски услуги, спа центар, базени, услуги за деца, висок квалитет на услуга

10-20% ПОПУСТ + BB=HB

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ASTERIA BODRUM RESORT ***** – Bodrum

4 км од центар на Бодрум - сопствена песочна плажа долга 200 м со 2 понтона - бесплатни лежалки - сите соби со балкон и интернет - бројни спортски и забавни содржини - бесплатен интернет

15% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

PANDORA – Psakoudia, Sithonia

Aparthotel Pandora се наоѓа во најубавиот дел на Псакудија, на само 90m од морето, на благо возвишение, преку магистралата. Местоположбата на поголем број на студија и апартмани овозможува преубав ...

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

AMMON ZEUS Hotel **** – Kalithea, Kassandra

Сместен на широка, песочна плажа, хотелот нуди светли, пространи соби, ресторан, бар, интернет, теретана, добра услуга. Во вечерните часови на располагање Ви се најпопуларните ноќни клубови и дискотеки на Халкидики. ...

5-15% ПОПУСТ

*08.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SARTIOS – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во стариот дел на Сарти, на околу 180 m oд најубаво уредениот дел од плажата во Сарти и на околу 70м од плоштадот. Во понуда се двокреветни, трокреветни и четирикреветни...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

REVEKA – Metamorfosi, Sithonia

Се наоѓа во мирниот дел од Метаморфозис на околу 140м од плажата и паркот. Во понудата има студија (делумно одвоена кујна) и дуплекси, кои се наоѓаат на високо приземје, на првиот и вториот кат. Сите имаат ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DIAMOND OF BODRUM Hotel ***** – Bodrum

1 км од центар - до песочно-камчеста плажа води подземен премин под улицата - бесплатни лежалки - промо соби без балкон - бесплатен интернет на јавните површини

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DUVAS – Toroni, Sithonia

Се наоѓа на околу 280m од плажата. Најкраткиот пат пешки до плажата е неасфалтиран приод до задниот влез во хотелот Blue Sea. Со плаќање конзумација може да го користат базенот на хотелот. Во понуда се ...

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ALEKSANDRA – Nea Vrasna, Strimonikos

Оддалечена околу 70 m од плажа, a од Аспровалта околу 300 m. Изградена пред неколку години, се издвојува по својата локација, комфорни и убаво уредени студија и апартмани, со двор и туш. Паркирањето е дозволено пред куќата...

5-25% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

HORTO BAY – Horto, Pilion

Се наоѓа покрај главниот пат, на околу 150 m од плажа. Horto Bay e сместена во подножјето на живописната планина Пилион, во мало, истоимено село Хорто, на само неколку километри оддалеченост од Милина. ...

10-25% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel THEOXENIA **** – Ouranoupoli, Athos

Hotel Theoxenia е на само 3 км од Уранополи. Само пат го дели од плажата со ситни камчиња, до која води подземен премин. Сите соби се пространи и опремени со клима уред, телефон, сателитска ТВ, ...

15-20% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

CHAROULA, Platanias, Pilion

Aparthotel Charoula се наоѓа во Платаниа, живописно место во јужниот дел на Пилион. Charoula e семеен бизнис, со кој што домаќините почнале да се занимаваат 1993 година. На своите гости им се достапни 24 часа. ..

10-25% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

NIKOS 2 – Leptokarija, Pieria

Nikos 2 се наоѓа на самата обала во Лептокарија. Од терасата, уз утринското кафе, ќе уживате во изгрејсонцето и шумот на брановите. Куќата поседува двокреветни и трокреветни студија. Сите сместувачки ...

5-25% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

NIKI – Stavros, Strimonikos

Куќата се наоѓа на околу 70 m oд плажа и околу 400 m oд центарот. Супермаркетот е на околу 250 m, a прв ресторан на 200 m. Сместена во новиот, мирен дел на Ставрос, во близина на уредена ...

5-25% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ZISKOS – Paralia, Pieria

Се наоѓа во центарот на Паралија, на самата плажа, недалеку од црквата. Пред неколку години делумно е реновирена, а содржи гарсоњери и студија за 2 - 4 лица. Од некој балкони се протега преубав поглед ...

10-25% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ELINOTEL SERMILIA Hotel ***** – Psakoudia, Sithonia

Луксузен хотел на самото шеталиште во Псакудија. Од содржините се издвојуваат барот на покривот со панорамска глетка, ресторан, барови, Spa-центар, отворен базен, релакс соба. Го карактеризираат ...

20-25% ПОПУСТ

*30.06.22

Повеќе

PALLADIUM Hotel *** – Kriopigi, Kassandra

Palladium е сместен во борова шума, на 600 метри оддалеченост од убавата плажа во Криопиги. Хотелот го чинат 4 згради, од кои во првата се рецепција, бар и ресторан. Хотелот нуди 60 пространи ...

10-20% ПОПУСТ

*14.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ZINOS – Paralia, Pieria

Се наоѓа на околу 80m oд морето и околу 100m oд центарот на Паралија, во мирниот дел, во втората улица од морето, каде што е плажата нешто поширока. Во близина е супермаркетот "Marinopulos". ...

10-25% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

OLEA GARDEN Hotel *** – Gerakini, Sithonia

Sithonia Village Hotel 3* е составен од десте двокатни бунгалови и централна зграда. Го красат убаво уреден двор со маслинови и борови дрвја. Во близина е на песочната пла. Едноставен хотел, со чисти соби, ...

20% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DION PALACE RESORT & SPA ***** – Litochoro, Pieria

Хотелот се наоѓа во близина на Литохоро, на 7 км оддалеченост. Сместен на пространа територија, нуди комфорни соби со сите потребни содржини, ресторани и барови, базени, од кои еден внатрешен ...

15% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

VILA ZEFYROS – Sivota, Jonski Breg

Новоизградена вила Zefiros со луксузни апартмани и мезонети се наоѓа во мирниот дел на Сивота, опкружена со маслинови дрвја и на 850 m оддалеченост од центарот и 1.5 km од плажите “Zavia” ...

5% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KAIRABA BODRUM IMPERIAL Hotel ***** – Bodrum

18 км од центар на Бодрум - сопствена песочна плажа - бесплатни лежалки и пешкири - интернет на јавните површини

10% ПОПУСТ

*06.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SOUSOURAS Hotel *** – Hanioti, Kassandra

Sousouras Hotel се наоѓа во Ханиоти, сместен на самиот морски брег и на само неколку чекори од централниот плоштад. Од хотелските содржини во понуда се: надворешниот базен, паркинг за сопствени возила ...

5-27% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SMERALDO – Nea Vrasna, Strimonikos

Се наоѓа на околу 150 m oд плажа и 300 m oд Аспровалта. Неодамна изградена и можеби е една од најубавите во Неа Врасна. Ја краси убаво уреден двор со фонтана, летниковац со гарнитура за седење.

10-25% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SIRMATENIA – Sarti, Sitonija

SIRMATENIA се наоѓа во стариот дел на Сарти, на само 50 m од плажа. Во понуда се студија и апартмани на втор кат, од кои поголем дел со преубав панорамски поглед место, море и Света Гора...

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ZEPPOS GARDEN – Neos Marmaras, Sithonia

Се наоѓа во близина на Неос Мармарас, во заливот Simonitiko, на само 320m oд преубавата плажа. Куќата е изградена 2016 год како проширување на комплексот Zeppos Simonitiko кој на своите гости им нуди ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SOTOS – Stavros, Strimonikos

SOTOS House се наоѓа во центарот на Ставрос, 100м од кружниот тек и затворената пешачка улица, 200м од најблиската плажа и околу 250м од плажата Платани. Објектот во својот состав има дуплакс апартмани за ...

10% ПОПУСТ

*27.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ЈОРДАН 22 – 29. октомври 2022

Акаба – Вади Рум – Петра – Мадаба – Небо – Мртво море – Аман – Џераш – Аџлун

ЈОРДАН

Пакет 7 ноќи - 945 еур /*30.04.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

FANI Rooms – Platamona, Pieria

Се наоѓа на почетокот на главната улица во Платамона, на околу 80 m oд првата плажа. Оддалечена е само 80m oд маркетот „Larisa". Прва песочна плажа, Kalamaki e на само 250 m. Добра локација, одлична опременост и ...

5% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

OLCAY ** – Sarimsakli

Hotel Olcay е семеен хотел со пријатна, домашна атмосфера. Комплетно е реновиран. Од градската плажа е оддалечен само 120 m а од центарот на Саримсакли 300 m. Сопствениците на хотелот се ...

7% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ANNA’S LUX – Pefki, Evia

Apart-hotel Anna’s Luxury се наоѓа во помирен дел на Пефки, оддалечена околу 100 m oд плажа и околу 150 m од центарот. Поседува 1/2, 1/3 и 1/4 студија, 1/5 апартмани и дуплекси, кои се наоѓаат на ...

15-35% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

CORFU AQUAMARINE Hotel **** – Nissaki, Corfu

Се наоѓа во местото Нисаки, оддалечено 23 km од градот Крф. Хотелот е делумно реновиран 2018 год. Хотелот е сместен на брдото, а го карактеризираат просторни соби и квалитетна услуга. Плажата со ситни камчиња ...

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KASSANDRA PALACE Hotel ***** – Kriopigi, Kassandra

Хотелот е сместен во преубава градина, со многу зеленило на самиот морски брег. Оддалечен е 1,5 км од Криопиги, 7 км од Калитеа и 9 км од Ханиоти. Вкупно 260 соби...

15% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

HANIOTI Grandotel **** – Hanioti, Kassandra

Лоциран на самиот морски брег, веднаш до паркот во Ханиоти, Grand Otel нуди сместување во зграда од две крила, ресторан, бар и базен со помали димензии. Лежалките и чадорите на плажа се со...

25-45% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SIGO – Metamorfosi, Sithonia

Сиго апартманите се наоѓаат на околу 250м од плажата. Во понудата се четворокреветни апартмани и дуплекси со пет кревети на првиот кат. Сите имаат TV и клима чие користење е вклучено во цената, ...

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ALEXANDROS PALACE Hotel ***** – Ouranoupoli, Athos

Alexandros Palace Hotel & Suites 5* - е сместен во пријатно опкружување, на полуостров Атос, во областа Трипити, на 2 km oд Неа Рода и 5 km oд Уранополи. Комплексот се состои од 7 двокатни и 2 трокатни згради, ...

15% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KORALI – Olympic Beach, Pieria

Се наоѓа во централниот дел на Олимпик Бич, на пешачката зона, на 70 м оддалеченост од плажата. До куќата е паркот со содржини за деца. Куќата е неодамна реновирана и комплетно опремена...

10-25% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel ATRIUM **** – Pefkohori, Kassandra

Atrium Hotel се наоѓа во Пефкохори, опкружен со маслинови и борови дрвја. Составен од две згради со вкупно 124 сместувачки единици. Изграден е 1999 год, но за оваа сезона ќе биде реновиран. ...

15-20% ПОПУСТ

*14.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KOUROS – Limenas – Thassos

Се наоѓа на околу 600 m од плажата Vournelis, на околу 800 m oд плажата Тarsanas, на околу 1 km од познатата плажа Makryammos и на 1.5 km oд градската. Маркетот “Matsutis” e на околу 200 m од куќата. ...

5% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KIMON – Sivota, Jonski Breg

Се наоѓа на околу 300 м од марината и околу 300 м од плажата Galikos Molos во Сивота. Куќата е неодамна реновирана и сместувачките единици се во пријатни тонови. Пространите студија и ...

15-25%ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KRIOPIGI Hotel **** – Kriopigi, Kassandra

Вкупно 150 комфорни соби. Содржини: бесплатен интернет, базен, надворешно џакузи, менувачница, мини-маркет, сувенирница, конференциска сала, сеф на рецепција /со доплата/, сауна, ...

10-15% ПОПУСТ

*14.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

BERLIN – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во новиот дел на Сарти на само 80 m oд најубавиот дел на песочна плажа. Апартманите за 2 или 3 лица се на вториот кат, а главен квалитет е одвоената кујна  од спалната соба. Сите апартмани имаат ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Aparthotel AKRITAS – Pefkohori, Kassandra

Се наоѓа во мирниот дел на летувалиштето на 250 m oд центарот и 350 m од плажата. Новоизграден објект со простран двор со уредени тревници и базен за возрасни и деца, со можност за користење чадори и лежалки. За свиоте ...

5% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DOLCE ATTICA RIVIERA Hotel **** – Atika

Се наоѓа во селото Вравронос, на 35 км од Атина. Вкупно 346 соби

15% ПОПУСТ

*12.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DRYADES Hotel *** – Siviri, Kassandra

Ηotel Dryades опкружен со шума и со поглед на море, претставува мала оаза на мирот. Хотелот нуди 18 соби и полупансион на шведска маса. Реновиран 2015-та година а нуди паркинг, базен со бар ...

20% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MEDITERRANEAN VILLAGE ***** – Paralia Katerinis, Pieria

Модерен хотелски комплекс сместен на плажа, во подножјето на Олимп. Нуди комфорни, 18 двокатни објекти, квалитетна услуга, голем број соби, ресторани, пицерија, пекарница, барови, ноќен клуб, конференциски ...

15-20% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ASTERIA – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во стариот дел на Сарти на само 180m од плажа, a на 40m од плоштадот. Апартманите се на приземје, прв и втор кат и имаат преубави тераси со поглед кон улица. Сите имаат SAT TV, интернет, ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MARIA – Stavros, Strimonikos

MARIA AMMOS House се наоѓа во центарот на Ставрос, на 100м од кружниот тек и затворената пешачка улица, 200м од најблиската плажа и околу 300м од плажата Платани. Во понуда се комплетно ...

10% ПОПУСТ

*27.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KATERINA – Stavros, Strimonikos

KATERINA AMMOS House се наоѓа во самиот центар на Ставрос, на 30м од улицата која продолжува на пешачката зона и на 250м од градската плажа. Во понуда се неодамна реновирани 1/3 ...

15% ПОПУСТ

*27.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

F&M – Sarti, Sitonija

F&M – е неодамна реновирана куќа. Се наоѓа во Сарти Бич, во делот каде што е плажата најубава, на само 150 m оддалеченост. До центарот на Сарти е на околу дваесет минути лесна прошетка по ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

FOTINI – Sivota, Jonski Breg

Се наоѓа на феноменална локација, на околу 50 м од марината и околу 250 м од плажата Galikos Molos во Сивота. Куќата е неодамна реновирана и е една од најубавите во Сивота. Студијата и апартманите ...

5% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

PANORAMA – Sarti, Sithonia

Именувана по најубавиот панорамски поглед на море и цело Сарти, се наоѓа во стариот дел на околу 220 m oд море. Опремена со SAT TV и клима која се доплаќа. Сите студија освен 12 и 6 имаат поглед на море. ...

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

STELA – Asprovalta, Strimonikos

STELA House се наоѓа во мирниот дел на Аспровалта, во споредна уличка, меѓу главната улица и шеталиштето, на околу 150м од плажата. Во близина е главната улица со разновидна понуда неопходна за ...

LAST MINUTE / 10% ПОПУСТ

*27.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

OLIVERA *** – Sarimsakli

Hotel Olivera се наоѓа во центар на Саримсакли, на шеталиштето покрај плажата. Хотелот има надворешен базен со делот за најмалите, како и бар покрај базенот. Лежалките на плажата се бесплатни за ...

7% ПОПУСТ

*31.05.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

IRIS Hotel *** – Siviri, Kassandra

Помал пријате хотел составен од 8 помали згради на две нивоа, опкружени со градина. Нуди пространи соби, SAT TV, домашна топла атмосфера, пријатен персонал. Идеален избор за мирен, семеен одмор. Реновиран ...

15-25% ПОПУСТ

*14.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

YASMIN BODRUM Resort ***** – Bodrum

23 км од центар - реновиран 2021 год - препорака за мирен одмор - сопствена 700 м долга песочно-камчеста плажа со 3 понтони - бесплатни лежалки и пешкири - интернет има само во собите во главна зграда, клуб соби немаат интернет - бројни спортски и забавни содржини

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DIMITRIS – Asprovalta, Strimonikos

Се наоѓа во поширокиот центар на Аспровалта, покрај главното шеталиште, на околу 50 m oд плажа. Студијата се комплетно опремени, а поголем дел се со поглед на море. Има и скара во убаво уредениот двор. Паркирањето е дозволено пред куќата...

5% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

AGNES Deluxe Hotel *** – Pefkohori, Kassandra

Agnes Deluxe Hotel се наоѓа во Пефкохори, на само 50 м од море и 20 м од супермаркет. Хотелот е нов и нуди 24 соби. Од хотелските содржини во понуда се: сала за појадок, бар и бар покрај базенот...

20-30% ПОПУСТ

*21.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

FOTIS – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во стариот дел на Сарти во близина на црквата, на околу 260 m oд морето. Студијата за 2-3 лица се наоѓаат на прв кат, двокреветно студио на втор кат, a дуплексот и студиото за 4 лица на приземје. ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

METAMORFOSIS APARTMANI 1 – Metamorfosi, Sithonia

Апартманите Метаморфозис се наоѓаат во мирниот дел од местото, спроти познатиот хотел Симеон на околу 150 м од плажата. Во понудата се пространи шесткреветни дуплекси кои се со површина околу 50 м2...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

CALAMOS BEACH Hotel *** – Kalamos, Attica

Calamos Beach 3* е сместен на приватна песочна плажа. Реновиран е во 2018та година. Нуди 185 пространи соби со балкони, а голем број е со поглед на море. Собите се опремени со клима уред, балкон, ...

20-30% ПОПУСТ

*15.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

RENIA GARDEN – Sarti, Sithonia

Renia Garden е понова куќа и се наоѓа во стариот дел на Сарти на 180 m oд плажата. Комфорно и реновирано четирикреветно студио се наоѓа на приземје. Има TV, бежичен интернет и клима со доплата.

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

STELIOS – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во стариот дел на Сарти, на 180 m oд морето и 40 m од плоштадот. Апартманите се наоѓаат на приземје, прв и втор кат и имаат убави тераси со поглед кон уредениот двор пред куќата. Сите имаат SAT TV, ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

POTIDEA PALACE Hotel ****+ – Potidea, Kassandra

Potidea Palace Hotel се наоѓа помеѓу два заливи со преубав поглед кон планината Олимп и на само 1 км од Потидеа. Хотелот го сочинуваат главна зграда и 9 двокатни згради. Нуди голем базен, одделен детски базен, бесплатни лежалки, ...

5-20% ПОПУСТ

*10.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

PARIS – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во стариот дел на Сарти, на само 100m од плоштадот и на околу 270m од плажа. Студијата се наоѓаат на прв и втор кат, потполно се реновирани и се со панорамски поглед на море. Опремени се ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel ACEM *** – Sarimsakli

Hotel Acem се наоѓа наспроти градската плажа, на главното шеталиште и на 800 m од центарот на Саримсакли. Хотелот е нов. На терасата опкружена со палми е базен со лежалки и бар. Од ...

7% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Aparthotel APOLON – Leptokarija, Pieria

Aparthotelot Apolon се наоѓа на околу 150m од плажата. Модерно здание изградено пред неколку години, содржи студија со комплетно опремена кујна, купатило и балкон со гарнитура за седење. ...

5-25% ПОПУСТ

*01.07.22

Повеќе

SUMMER VIBES – Lagomandra Beach, Sithonia

Комплетно реновираните апартмани Summer Vibes се наоѓаат на само околу 100m oд популарната плажа Lagomandra, а само 20м ги дели од хотелот Lagomandra Beach. Во понуда имаме само 2 апартмани со ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel LUCY ***** – Kavala, Tracia

Hotel Lucy е хотел со 5* и е сместен на самиот морски брег. Од едната страна, на 2 км оддалеченост е преубавиот град Кавала, а од другата брегот Kalamitsi. Реновиран е 2009 година. Нуди вкупно 148 соби:...

5-15% ПОПУСТ

*03.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ALEXANDROS – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во стариот дел на Сарти на угорница над црквата на околу 250m од градската плажа, а исто толку од увалите. На само 120m од центарот, a сепак далеку од бучавата и галамата. Реновирана е 2010 год и нуди интернет, ...

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Vila MAGNOLIA – Sivota, Jonski Breg

Оддалечена околу 300 m oд најблиската "Zeri" плажа, од "Galikos Molos" околу 450 m, околу 600 m од мини Aqua паркот и околу 850 m од марината. Се наоѓа на угорница, од каде се простира фантастичен поглед на марина и Сивота.

5% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

HOTEL MUSHO **** – Sarimsakli

Hotel Musho Otel 4* се наоѓа на самиот влез во Саримсакли, на оддалеченост околу 800m од центарот. Изграден е 2016-та година на површина од 10.000m2 и е препорака за сите кои сакаат мирен ...

7% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ANGELOS Hotel ** – Ormos Panagias, Sithonia

Хотел Ангелос се наоѓа на територија од 3000 m2 и сместувачките единици се распоредени во 2 згради. Обезбеден е паркинг за гостите на хотелот. Хотелот е комплетно реновиран и нуди елегантно опремени ...

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

AFRODITI – Sarti, Sitonija

Се наоѓа во стариот дел на Сарти, на само 30m од морето, опкружена со бројни ресторани, таверни, beach барови, центар за водени спортови. Студијата се на високо приземје и прв кат. Сите имаат SAT TV и клима (се доплаќа).

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ILIAS – Sarti, Sithonia

Се наоѓа на 80 m oд плажата во новиот дел на Сарти. Апартманите се на ниско приземје и имаат пространи тераси со поглед кон мирната улица. Исклучително пространите апартмани имаат SAT TV, бежичен...

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

CORAL BLUE Hotel *** – Gerakini, Sithonia

Coral Blue е мал хотел, сместен на песочната плажа во Геракини. Го чинат малите згради. Реновиран е 2018та година.  Нуди: надворешен базен, бесплатен интернет, паркинг, бесплатна теретана,...

10-25% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

VASSO NEW – Sarti, Sithonia

Се наоѓа на 140 m од морето, на угорнина покрај црквата. Освен градската плажа, во близина е и една мала увала со карпи и песок. Vasso new е на 2.кат од куќата Vasso и има потполно нови студија и апартмани. ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

HANIOTI MELATHRON Hotel **** – Hanioti, Kassandra

Хотелот го чини трокатна зграда, реновирана 2014 г. Нуди вкупно 50 соби и услуга ноќевање со појадок. Содржи: базен, интернет, сеф на рецепција, детски базен, ресторан. Соби: балкон, фен, фрижидер, ...

ЈУНСКА ПРОМОЦИЈА

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ALEKA – Nea Plagia, Solunski zaliv

Се наоѓа во мирниот дел на Неа Плаја, на околу 80 м од плажата. Студијата се на приземје и прв кат. Апартманот е на прв кат. Некои од студијата имаат страничен поглед на море. Сите се опремени со ...

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MARIA – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во стариот дел на Сарти, на само 40 м од морето. Во понудата имаме двокреветни студија и апартмани со четири и пет кревети кои се на првиот кат и имаат тераси со поглед на дворот или на улицата. ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

LAGOMANDRA BEACH Hotel **** – Akti Lagomandra, Sithonia

Хотелот припаѓа на комплексот Lagomandra Resort. Сместен е на една од најубавите песочни плажи на Ситонија. Поголемиот број на собите се реновирани. Вкупно 120 соби. Содржи: надворешен базен, бесплатен интернет ...

10-12% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MITSIS GALINI Wellness&Spa ***** – Kamena Vourla, Central Greece

Galini Wellness Spa & Resort е сместен во долината со дрвјата од еукалиптус, во подножјето на планината Парнасос, а како одлична појдовна точка за обиколка на Метеори, Делфи, Термопилос и Атина. ...

20% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MELISSA GOLD COAST Hotel ** – Psakoudia, Sithonia

Мал, економичен хотел во близина на песочна плажа.  Ресторанот и фасадата реновирани 2010 год. 4 петткатни згради и ресторанот во близина на базенот, петтата анекс зграда на 400 м од плажа на угорница со вкупно 63 соби.

20-25% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ANASTASIA Resort & Spa***** – Nea Skioni, Kassandra

Xenios Anastasia Resort & SPA е лоциран на плажа, на околу 3 km оддалеченост од Неа Скиони. Во понуда се 115 соби, 2 бара, ресторан и спа центар. Сите соби имаат бесплатен интернет  /не многу ...

25-27% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

CHRISULA – Sarti, Sithonia

Chrissula е оддалечена околу 30 m од плажа а од централниот плоштад околу 100 m. Сместувачките единици се на прв кат, наменети за сместување на 2 до 5 лица и сите имаат опремена кујна, ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ARMONIADES – Sivota, Jonski Breg

Куќата е оддалечена од центарот околу 250 m, oколу 600 m од марината и 900 m oд плажата "Galikos Molos". Нова куќа, опремена со вкус. Уреден двор со тревник и скара. Студија опремени со мини ...

5% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

POMEGRANATE Wellness Spa Hotel ***** – Nea Potidea, Kassandra

Pomegranate Spa hotel, поранешен Portes Palace hotel е реновиран комплетно 2013та година. Од содржините издвојуваме: лифт, паркинг, рентирање на автомобили и велосипеди, интернет, ...

15-25% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

HOTEL GRAND TEMIZEL ***** – Sarimsakli

Hotel Grand Temizel се наоѓа на сопствена плажа, во мирен дел на Саримсакли, на 800 m оддалеченост од центарот на градот. Во понуда се 260 соби, неколку бара, ресторан, бифе, слаткарница, ...

7% ПОПУСТ

*31.05.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

LAGOMANDRA Hotel & Spa **** – Akti Lagomandra, Sithonia

Lahomandra Hotel & Spa припаѓа на комплексот Lagomandra Resort. Сместен е на една од најубавите песочни плажи на Ситонија. Го чинат 5 двокатни згради и вкупно 120 соби. Содржи: надворешен базен, бесплатен интернет во ...

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

BIANCO OLYMPICO BEACH Resort **** – Vatopedi, Sithonia

Bianco Olympico Beach Resort 4* се наоѓа на 2.5 km од селото Ватопеди, на возвишение над кристално чисто море и непрегледна песочна плажа, со преубав поглед на Егејско море и незаборавни зајдисонца...

25% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Aparthotel MARY 1 – Skala Sotiros, Tasos

Mary 1 e на 150 m оддалеченост од центарот на Скала Сотирос и на 200 m од плажата. До објектот води блага угорница. Сместена е во убав двор со базен, лежалки и бар покрај базенот. ...

10% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

AEGEAN MELATHRON Thalasso Spa Hotel 5* – Kalithea, Kassandra

Хотелот се состои од 2 централни згради и комплекс на бунгалови од двете страни на патот, поврзани со подземен премин. 3 км е оддален од Калитеа. Делумно реновирани соби и лобито 2013 г. Вкупно 255 соби.

15-30% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

PANORAMA BEACH – Sarti, Sithonia

Panorama beach се наоѓа во првиот ред куќи до плажата во новиот дел на Сарти, во близина на фудбалското игралиште. Најголема предност на оваа куќа е локацијата, на која е полесно да се најде паркинг ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

OLYMPIAN BAY GRAND Resort **** – Leptokaria, Pieria

Olympian Bay е хотел со 4* и го чинат главна хотелска зграда и бунгалови. Сместен е покрај убава песочна плажа. Во понуда се 126 комфорни двокреветни соби, 4 суита & 140 бунгалови. Од Лептокарија ...

20% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DESERT ROSE ***** – Hurgada

Desert Rose 5* се наоѓа на само 15 минути оддалеченост од аеродромот во Хургада. Резортот се простира на 300 000 м² со преубави градини, базени, аква парк и тиркизно-сино море. Хотелот има одлична локација ...

20% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

CALYPSO Hotel ** – Siviri, Kassandra

Лоциран над селото, во центарот на Сивири и на 350 м оддалеченост од плажа, Calypso Hotel Siviri нуди традиционално сместување во 22 сместувачки единици. Секоја соба има клима уред и интернет, фрижидер,...

20% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ZEPPOS SIMONITIKO – Neos Marmaras, Sithonia

Се наоѓа во заливот Simonitiko на 11км од Неос Мармарас, по патот низ преубавите предели на Porto Carras. Нова куќа, оддалечена 340m oд преубавата плажа. Студијата и дуплексите се наоѓаат на приземје, прв и втор кат....

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DIMIS – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во стариот дел на Сарти на само 20 m од море. Едно студио е во приземје, додека останатите се на прв кат и со тераси со бочен поглед на море. Сите имаат SAT TV, интернет и клима вклучена во цената. ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MAX HOLIDAYS – Olympic Beach, Pieria

Се наоѓа во централниот дел на Олимпик Бич, на паралелната улица со пешачката зона, на 120 м оддалеченост од плажата. Куќата е потполно реновирана во 2013 година. Студијата и апартманите се ...

10% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

OSTRACO – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во новиот дел на Сарти, на околу 20 m oд најубавиот дел на плажата во Сарти. Студијата и апартманите се на ниско приземје, на 1. и на 2. кат и имаат пространи тераси, дел од нив се со бочен поглед ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ANESIS – Neos Marmaras, Sithonia

Anesis се наоѓа на само 200 m од градската плажа. Студија за две до четири лица се наоѓаат во приземје, прв, втор и трет кат. Сите имаат ТВ, бежичен интернет и клима уред со доплата од 2 eur/ден. Некој ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ELLI – Neos Marmaras, Sithonia

Куќата се наоѓа во мала уличка на околу 20м од плоштадот и пристаништето од каде поаѓаат излетничките бродови и на околу 10 минути пешачење до градската плажа. Во понуда се трокреветни студија на 1. кат. ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

CHRISTINA VILLAGE – Nea Vrasna, Strimonikos

Куќата се наоѓа на околу 400 м (околу 5 минути одење) од организираната плажа и на околу 100 м од црквата. Се наоѓа во мирниот дел од Неа Врасна, во убав амбиент, со голем двор опкружен со зеленило. ...

15-25% ПОПУСТ

*01.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

AMMOA Luxury Hotel&Spa ***** – Ag. Ioannis Beach, Sithonia

Ammoa Luxury Hotel&Spa е нов хотел, лоциран на една од најубавите плажи на Ситонија, Агиос Јоанис. Од хотелските содржини издвојуваме 3 ресторани, 2 бара, 179 сместувачки единици, надворешен ...

10-20% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

RENIA – Sarti, Sithonia

Се наоѓа на 180 m oд плажата во мирниот дел на стариот дел на Сарти. Два трикреветни апартмани се на приземје, вовлечени од улица, a две двокреветни и трокреветно студио се на прв кат. ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

FAY – SAKIS I – Toroni, Sithonia

Куќата се наоѓа во средишниот дел на Торони. Cтудијата се од задната страна на куќата, далеку од бучавата и свртени се кон дворот. Студијата се двокреветни со можност за помошен кревет. Сите имаат SAT TV, ...

10% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

STRATOS – Neos Marmaras, Sithonia

Се наоѓа на централна локација кај плоштадот со фонтана. Оддалечена е 60 м од морето и околу 5 минути пешачење од градската плажа. Во понуда се четирикреветни апартмани на вториот кат и шестокреветни ...

5% ПОПУСТ

*30.06.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel