НЕА ВРАСНА

ЛЕТО 2020 АПАРТМАНИ / First minute

НЕА ВРАСНА

 

Летувалиштето Врасна и новата населба Неа Врасна е прав избор за љубителите на живописните пејсажи и оние кои сакаат да истражуваат. Ќе Ве привлече со долината на “Mакедонските Темпи”, со преминот Рентина со реката Рихеио и со погледот од манастирот на Св. Ѓорѓи. Неа Врасна е новоизградено место со нови и модерни куќи. Скоро споена со Аспровалта, ја одликуваат широки улици, уредено шеталиште, долга и широка песочна плажа и чисто море. Мирот е сепак главната одлика на Неа Врасна и се препорачува на оние кои сакаат ваков одмор, како и на семејствата со деца. Тоа не значи дека во понудата нема кафетерии и барови на плажа, таверни и ресторани, a за децата забавен парк. Ви ја препорачуваме и прошетката по шеталиштето или плажата до Аспровалта. 
Плажата е долга и широка, воглавно песочна, но на поедини места и камчеста. Морето е чисто и не многу плитко. На плажата има неколку барови, тушеви, во некои делови лежалки и чадори, бесплатни со конзумација на пијалок. Плажата е голема и без голема гужва и е идеална за семејства со деца. 
Секако посетете ја црквата на Св. Ѓорѓи во Аспровалта, каде се чува иконата на овој светец која датира од 16. век, Стагира, родното место на античкиот филозоф Аристотелис, античкиот град Филипи, Уранополис, пештерата Дракотрипа.

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ
EVA

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel