НЕА ПЛАЈА

ЛЕТО 2020 АПАРТМАНИ / First minute

НЕА ПЛАЈА

Крајбрежно рибарско селце и викенд населба Неа Плаја (грчки:Νέα Πλάγια) – лежи во заливот Thermaikos и оддалечена е само 48 km oд Солун со кој е поврзана со редовни автобуски линии. До пред некоја година го посетуваа само Грците, а последниве години станува се попопуларно и кај нас поради близината, песочната плажа долга 4 км на која можете да уживате во залезот на сонцето до доцните попладневни часови.  Долж плажата се протега убаво уредено шеталиште. Вон сезона е идеално место за потполно опуштање. Местото е мирно, без многу сообраќај, со неколку таверни, маркети, спортски терени.

 

Неа Плаја ја основале доселениците од Мала Азија (источна Тракија) 1924 година, градејќи ја на мочуришно земјиште недалеку од манастирот Кармани, чиви монаси помагале во изградбата. Денешната Неа Плаја припаѓа на општина Триглиа, има околу 1200 жители, кои се бават со одгледување на маслинки, дињи, грозје. 

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

Talassinos – Nea Plagia

Talassinos се наоѓа во централниот дел на Неа Плагиа, лоцирана на само неколку метри од убаво уредената плажа. Од морето ја дели парк преполн со зеленило и широко шеталиште, идеално за вечерни прошетки. ...

ЛЕТО 2020 /

10% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Amos – Nea Plagia, Solunski zaliv

Amos се наоѓа на околу 20 м од морето, во најубавиот дел на Неа Плаја, веднаш до ресторанот Таласинос. Нова куќа со пространи студија (33-35m2), апартмани (36-44m2), дуплекси (44-50m2) и комфорт дуплекси од 86m2.

ЛЕТО 2020 /

До 20% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel