АСПРОВАЛТА

ЛЕТО 2020

АСПРОВАЛТА

 

Аспровалта е комбинација на се што може да го интересира секој посетител: златната плажа, чистото море, планината Кердилиа, езерото, многу зеленило, археолошките и историските наоѓалишта. Припаѓа на општината Димос Волвис и Солунската регија. Брегот на ова модерно туристичко гратче со години е наградувана со сино знаме. Убаво уредената плажа и услугата, забавата и сместувањето, културните манифестации кои ги организираат жителите, ги привлекуваат и најпробирливите. Во бројните продавници, бутиците и маркетите, се наоѓа за секого по нешто. Погодна за сите генерации поради кафетерии и клубови во центарот и на самата плажа, бројните таверни и ресторани со рибни и традиционални грчки специјалитети. Жителите се гостопримливи и традиционални што се гледа во секојдневниот живот, работа, игра, песна.

 

Плажата е пространа, долга околу 3 km, а широка околу 200 m. Опкружена е со високи планини и бујното зеленило. Аспровалта значи бела долина, поради беличастиот песок со кој е прекриена во комбинација со камчиња на влезот во морето. Морето е со нормална длабочина, чисто и бистро и носител на сино знаме. Плажата е уредена, организирана, со тушеви и кабини за пресоблекување, лежалки и чадори бесплатни со конзумација на пијалок. Уз плажата е долго шеталиште и убав парк со детско игралиште, убави медитерански растенија, клупи и фонтана. Добра е и за семејства со деца, поради тоа што никогаш не е преголема гужва, особено каде што нема барови. Во близина е и бесплатен паркинг, во самото место.

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel