ЧЕПЕЛАРЕ

ЗИМА 2021 / 2022

ЧЕПЕЛАРЕ

 

Чепеларе е убаво планинско гратче, сместено во мала долина во срцето на Родопските Планини, на само 10 km од Пампорово. Ски патеките варираат по својата тежина, од црни до зелени, а најдолгата ски патека се наоѓа баш во Чепеларе. Жичарата го поврзува градот со Мечи Чал врвот, а има уште неколку помали жичари кои возат до терените. Чепеларе е помал ски резорт, па и сместувачките капацитети и ски карти се со пониска цена споредени со останатите бугарски ски центри Банско, Боровец и Пампорово.

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

Hotel RODOPSKI DOM *** – Chepelare

Rhodopi Home Hotel се наоѓа во центарот на планинското гратче Чепеларе, кое е на само 10 km од ски центарот Пампорово. Ски патеките се на само неколку минути од комплексот. Хотелот нуди ...

ЗИМА 2021-2022 / 7=6

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel