БОРОВЕЦ

ЗИМА 2021/2022

БОРОВЕЦ
 

Боровец, познат и како Чамкорија до средината на 20. век, бил популарно бугарско планинско одмаралиште во софиска област, на северните падини на планината Рила, на надморска височина од 1350 метри. Оддалечен 10 км од Самоков, 73 км од Софија и 125 км од Пловдив.

Боровец е најстар зимски центар во Бугарија со историја која датира од 1896 година. Основан кон крајот на 19. век како ловиште за бугарските кралеви, постепено се развил во модерен ски центар со хотели, ресторани, барови и мрежа на ски-патеки и жичници долж падините на планината Рила. Одмаралиштето два пати било домаќин на Светскиот куп во алпско скијање (1981 и 1984 година), додека патеката за биатлон е една од најдобрите на светот.

Ски-центарот е на надморска височина од 1350 m. 58 км обележени патеки ги покриваат северните падини до надморска височина од 2560 м, са помали патеки кои завршуваат во близина на хотелите.

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

Hotel MURA *** – Borovets

Hotel Moura е сместен во самиот центар на Боровец. Хотелот нуди: ресторан, лоби бар со камин и тераса, теретана, надворешен базен /само сезонски/, билијар, ски остава, детска игрална,...

ЗИМА 2021-22 /

20% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel RADINA’s WAY – Borovets

Хотелот нуди wellness центар, ресторан и лоби бар.  Се наоѓа на 1.6 од гондолата. Сите соби се со ТВ со кабловски канали, бесплатен бежичен интернет, мини-бар и купатила од мермер.  Хотелот Radina's Way има тераса за сончање ...

ЗИМА 2021-2022 /

15% ПОПУСТ + 7=6

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel BOROVETS HILLS – Borovets

Borovets Hills е сместен во мирниот дел на Боровец, на 800 м од ски патеката Јастребец. Сите соби се со балкон, клима, ТВ со сателитски канали, бесплатен бежичен интернет, а купатилата и тоалетите се одделени. ...

ЗИМА 2021-2022 /

5% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel FLORA 4* – Borovets

Flora Hotel & Apartment Complex е лоциран во централниот дел на Боровец, на само 100 m од централната ски гондола Yastrebets и Martinovi baraki и Sitnyakovo Express. Хотелскиот комплекс се состои од 2 главни ...

ЗИМА 2021-2022 /

10% ПОПУСТ

Повеќе

Hotel SAMOKOV **** – Borovets

Опкружен е со борова шума, на 100 м од гондолата. Hotel Samokov е сместен на 1.300 m надморска височина. Од хотелските содржини тука се: куглана, билијар и пинг-понг, спа центар со парна бања, амам, сауна, ...

ЗИМА 2021 - 2022 /

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

YANAKIEV CLUB Hotel **** – Borovets

YANAKIEV CLUB HOTEL е сместен на идеална локација, покрај самата ски патека во центарот на Боровец. Хотелот нуди 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите сместувачки единици се со балкон со преубав поглед...

ЗИМА 2021-2022 /

10% ПОПУСТ

Повеќе

Hotel LION **** – Borovets

Hotel Lion се наоѓа во мирниот дел на Боровец. Реновиран е и нуди внатрешен базен, трансфер до жичарата, комфорни соби, вкусна храна и професионална услуга... 

ЗИМА 2021/22

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel IGLIKA PALACE **** – Borovets

На само 100 метри оддалеченост од ски лифтот

ЗИМА 2021-22 /

15% ПОПУСТ

Повеќе

Villas YAGODA & MALINA *** – Borovets

Yagoda Villas се сместени на 2 km (околу 30 мин. пешачење) од центарот на Боровец. Вилите се опкружени со борови дрвја и погодни се како за фамилии, така и за групи пријатели

ЗИМА 2021-2022 /

15% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel RILA **** – Borovets

Се наоѓа на крајот од скијалиштето и на само 100 м од гондолата. Хотелот има Спа центар, неколку ресторани и клубови, бесплатен паркинг и бежичен интернет во заедничките простории.

ЗИМА 2021-2022/

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel