БАНСКО

ЕСЕН - ЗИМА 2021 / 2022

БАНСКО

 

Банско е рекреативен скијачки центар сместен на северо-источните падини на планината Пирин, на надморска височина од 925 м. Лежи на реката Глазне, а највисокиот врв Вихрен е со надморска височина од 2914 м. Од Софија е оддалечен 165 км, а од границата со Македонија 50 км. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м.

Последните десетина години градот доживеа градежна експанзија, така да понудата е навистина голема и за сечив џеб. Ски центарот нуди голем број на механи, кафетерии и барови, ноќни клубови, одлично снабдени маркети, продавници… Во близина на Банско ски центарот се и Бања Банско и Бања Добриниште, каде можете да уживате во благодетите на термалните лековити извори. На 10 км од Банско кон Разлог е и еден од најголемите голф терени во регионот.

Ски центарот Банско е препорака за сите генерации, за врвните скијачи но и за оние кои не скијат, поради големата и разновидната понуда. 

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

Hotel Vihren Palace Ski&Spa **** – Bansko

Vihren Palace Ski & Spa има одлична локација, на само 300 м од ски лифтот, 400 м од центарот на Банско и 1 км од стариот центар. Изграден е 2008 год. а комплетно реновиран 2018 год. Комплексот се состои од ...

Panorama Resort **** – Bansko

Panorama сe наоѓа во областа  Sv. Ivan Rilski во Банско, на 800 м од гондолата и 1,6 км од центарот на Банско. Од хотелот се протега преубав поглед на планината Пирин и ски центарот Банско. Хотелот нуди теретана,...

Apart-hotel Grand Montana *** – Bansko

Хотелот се наоѓа на 600 м од гондолата

Hotel OLYMP *** – Bansko

Hotel Olymp се наоѓа на 10 минути одење до центарот на Банско и 1,9 km оддалеченост од жичарата, до која постои бесплатен трансфер со ски-бус. Отворен базен е достапен за гостите во летниот период, а сите соби имаат бежичен интернет.

ЗИМА 2021-2022

Повеќе

Royal Bansko Aparthotel *** – Bansko

Royal Hotel е на 750 m оддалеченост од ски лифтот. Нуди внатрешен базен, сауна, парна бања и теретана, бесплатен бежичен интернет, ресторан, лоби бар, паркинг и ски остава. Нуди и бесплатен пинг понг и...

Hotel Zara **** – Bansko

Hotel Zara се наоѓа на 900 м од жичарата и 800 м од центарот. 

Hotel Mura *** – Bansko

Hotel Mura се наоѓа покрај реката Глазне, на 400 м од центарот и 1 км до гондолата.

Ivan Rilski Apartments & Spa Hotel **** – Bansko

Хотелот е сместен на само 1000 м од ски лифтот. Комплексот се состои од хотелската главна зграда и 4 апартмански згради, SPA центар со најголем внатрешен базен во градот. 

Hotel Iceberg *** – Bansko

Hotel Iceberg Bansko се наоѓа на само 8 min одење од гондолата. Хотелот нуди бесплатен трансфер, Spa центар со затворен базен, џакузи, амам, масажи, сауна, теретана, парна бања/, ресторан, ски остава, паркинг,...

Aparthotel Green Wood 4* – Bansko

Удобен и убаво уреден хотел Green Wood е сместен на 3 km од Разлог и 6 km од Банско. Во зимскиот период хотелот нуди бесплатен трансфер до/од терените.

Hotel Pirin **** – Bansko

Хотелот се наоѓа на само 300 м од центарот и 1,5 км од ски лифтот.

Katarino Spa Hotel **** – Bansko

Hotel & spa centar Katarino се наоѓа во подножјето на планината Рила, на 8 km од Банско и 2 km од Разлог. Нуди модерен спа центар, тениски терен, теретана, куглана и внатрешен и надворешен базен, меѓусебно поврзани, со минерална вода со темп. до 30ºС.

Emerald Spa Hotel **** – Bansko

Хотелот се наоѓа на 200 м од гондолата

Hotel Glazne **** – Bansko

Хотелот се наоѓа на 900 м од гондолата

Hotel Regnum ***** – Bansko

Apart-hotel Regnum Bansko е сместен во подножјето на Пирин планина, на 400 м од гондолата и 900 м од центарот на Банско.

Hotel Park Gardenia **** – Bansko

Хотелот е сместен во центарот на Банско.

ASPEN GOLF & SKI Resort *** – Bansko

Aspen Golf and Ski  е сместен во убава и мирна Разлошка долина, на 10 мин возење до Банско. Голф терените се на само 300 м оддалеченост. Комплексот се состои од 1 главна зграда и 2 одделни блока, Aspen Suites и ...

ЗИМА 2021-2022 /

15% ПОПУСТ

Повеќе

Apart-hotel Lucky ***** – Bansko

Хотелот се наоѓа на 1600 м од гондолата

St George Ski & Holidays**** – Bansko

Хотелот нуди бесплатен паркинг, превоз до жичарата во зимскиот период, голем Спа центар релакс зона, парна бања, инфрацрвена сауна, арома сауна, базен, џакузи и велнес третмани со доплата, лоби бар, ресторан, остава за ски опрема, ...

St George Palace **** – Bansko

Saint George Palace Apartments & Spa е оддалечен од ски лифтот 800 м, а бесплатен трансфер е достапен за гостите. Сите сместувачки единици имаат комплетно опремена чајна кујна и поглед кон градината и планината. Ресторанот е поврзан со детско игралиште.

Hotel Friends *** – Bansko

Хотелот се наоѓа на 500 м од гондолата

Resort Green Life Ski & Spa – Bansko

Од хотелот се простира преубав поглед на Банско

Platinum Casino & Hotel **** – Bansko

Хотелот се наоѓа на 500 м од гондолата

Apart-hotel Mountview Lodge – Bansko

Објектот го одликува спој на модерен и традиционален планински стил со карактеристични ѕидови, стрмните кровови и мешавина на дрво и камен. 

Aparthotel MURITE **** – Bansko, Razlog

Хотелскиот комплекс и спа центар Murite Club е сместен во долината Разлог. Комплексот се состои од 4 згради, главната Azalia, згради Orchidea, Kamelia и Jasmin. Во главната е спа и велнес центар со бесплатен затворен базен ...

ЗИМА 2021-2022 /

15% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Apart-hotel Pirin Place *** – Bansko

Хотелот се наоѓа на 200 м од гондолата

Apart-hotel Mont Blanc – Bansko

Хотелот се наоѓа на 600 м од гондолата

Hotel Lion **** – Bansko

Hotel Lion нуди убаво уредени соби, елегантен ресторан со бар и бифе, како и spa i wellness центар. Оддалечен е само 500 м од гондолата и околу 1 км од центарот.

MPM Guinness Hotel – Bansko

Хотелот се наоѓа на помалку од 300 м од гондолата

Apparthotel Balkan Jewel **** – Bansko area

Balkan Jewel Resort е на 6 км оддалеченост од Банско, во непосредна близина на голф терените. Нуди студија, апартмани со една и две спални, како и луксузни вили /со 3 спални, за макс. 8 лица - информации во агенција/. ...

Apart-Hotel ROYAL PARK & SPA **** – Bansko

Хотелот Royal Park & Spa е составен од главна хотелска зграда и апартманскиот комплекс. Содржините на објектот: лифт, ски остава, паркинг, 24 ч рецепција, базен, теретана, сауна, бар, ресторан, ...

ЗИМА 2021-2022 /

15% ПОПУСТ + 7=6

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Pirin Golf Hotel & Apartments – Razlog, Bansko

Hotel и spa Pirin Golf  се наоѓа на 12 км од ски лифтот во Банско. Во зимскиот период, хотелот организира трансфер до ски терените, на секој час во текот на денот. Нуди 2 голф терени, голф академија, 7 базени, ...

Kempinski Grand Arena ***** – Bansko

Kempinski Grand Arena е сместен веднаш до гондолата во Банско.

Hotel Perun Lodge – Bansko

Хотелот се наоѓа на помалку од 300 м од гондолата

Grand Royale Apartment Complex & Spa – Bansko

Хотелот се наоѓа на 600 м од гондолата

Aparthotel BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4* – Bansko

Комлексот се состои од 3 згради, во непосредна близина на трговски центар. Комплексот Belvedere Holiday Club се наоѓа на само неколку чекори од гондолата, до каде што во зимскиот период нуди трансфер ...

ЗИМА 2021-2022 /

15% ПОПУСТ + 7=6

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Riverside Hotel & Spa **** – Bansko

Хотелот е на 1,6 км оддалечен од гондолата. Го одликува уникатен архитектонски стил, близината на стариот центар на Банско, близината на рестораните, баровите и маркетите.

Premier Luxury Mountain Resort ***** – Bansko

Premier Luxury Mountain Resort е хотел со 5* од ланецот на  Small Luxury Hotels of the World. Оддалечен е околу 600 м од гондолата до каде нуди трансфер за своите гости. ...

Aparthotel Adeona – Bansko

Хотелот се наоѓа на 500 м од гондолата

Baryakov Family Hotel *** – Bansko

Овој фамилијарен, скромен објект е оддалечен само 300 м од гондолата. Во самиот објект се служи појадок, а постои можност за доплата на ручек и вечера која се служи во блиска таверна.

Apparthotel Cornelia – Bansko area

Cornelia Boutique Hotel & SPA е на само 200 m од голф терените во Разлог. Сите сместувачки единици имаат сателитска ТВ, мини кујна,  фен, ел. бокал, бежичен интернет, тостер, некои се со балкон, а Банско ...

Hotel Trinity Residence 4* & Apartments 3* – Bansko

Apart-hotel Belmont *** – Bansko

Hotel Belmont се наоѓа 800 м од ски лифтот. За гостите на хотелот спа центарот е бесплатен за користење.

Hotel Sport **** – Bansko

Хотелот е сместен недалеку од жичарата, ски ин-ски аут хотел и е на пешачка оддалеченост од центарот на Банско.  

Aparthotel Casa Karina ****– Bansko

Хотелот се наоѓа на 100 м од гондолата

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel