ВРАХОС

ЛЕТО 2020

ВРАХОС

 

Оддалечено е 30 км од Игуменица – Loutsa, односно Vrachos – две места споени со една плажа. Она што освојува на прв поглед е плажата, тиркизното синило на Јонското море никој не го остава рамнодушен. Vrahos настанал на почеток на 80-тите години кога грчите гастарбајтери од соседното село почнале да се враќаат и решиле заработените пари да вложат во туризам. Сите градби се наменети само за туризам и одмор (ресторани, кафетерии, сместувачките капацитети). Сепак, она по што е специфично местото е фактот дека се понекогаш присатни бранови кои можат да бидат и прилично високи, но не се секојдневни, а плажата ја краси ситна песок. Местото е доста изградено но сеуште младо во туристичка смисла и недоволно развиено, па се препорачува на оние кои сакаат мирен одмор и сеуште приступачни цени за сместување. Во местото има една пекарница, продавница на сувенири, неколку кафетерии и таверни по должината на шеталиштето, 3 маркети. Најблизок доктор е во Парга и доаѓа на повик а доколку ви се потребни некои од најосновните лекарства ги има во еден од маркетите. Шеталиштето е убаво со палми и цвеќе и осветлено во вечерните часови.

Главен адут на местото е пространата, преубавата песочната плажа, долга 3.5 km, една од најубавите во Јонскиот регион. Лежалките и чадорите за сонце се користат со конзумација на пијалок. Нема гужва на плажата, дури ни во екот на сезоната. На плажата има и тушеви и кабини за пресоблекување, а температурата на водата е повисока него во Парга. Водата е тиркизно сина, проѕирна и чиста, а плиткиот влез е долг, песокта мека, добро се одржува, a зајдисонцата се преубави. Аква паркот во Канали е оддалечен 25 km. Можете да ги посетите и околните плажи Alonaki Fanariou – оддалечена 5 km, плажа Ligia на 3 km или плажа Kanali оддалечена 20-тина km, плажа  Ammoudia е оддалечена околу 15 km а и плажите Skala или Amoni се во близина. Убави се и Ormos Odisseas или Kerentza, (заливот на Одисеј).

Доколку сакате одмор со уживање на преубава плажа, а да обиколите плажи на Лефкада, Парга, Сивота и Превеза, со сигурност нема да се покаете доколку го одберете Врахос за летување.

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

Luiza – Vrahos

ЛУИЗА се наоѓа на прва линија од плажа, располага со трокреветни и четворокреветни апартмани. Сите апартмани се со комплет опремена кујнa, бања, фрижидер, ТВ, WiFI, и клима (се доплаќа 5 евра на ден). Апартманите 1/4  ....

Irini – Vrahos

Врахос Апартманите се наоѓаат на 50 м оддалеченост од плажа и располагаат со трокреветни студија, опремени со мини кујни /со прибор за готвење и јадење/, клима (со доплата од 5 еур на ден на лице место), сопстевен тоалет и тераса...

ЛЕТО 2020 /

10% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Elia – Vrahos, Jonski breg

Куќата е оддалечена околу 30 м од плажата. Поседува двокреветни и трокреветни студија, како и четворокреветни апартмани. Сите сместувачки единици имаат опремена кујна, купатило, балкон, ТВ, WiFi, клима ...

Ionian View – Vrahos

Вила Ionion View се наоѓа во Врахос на 90 метри оддалеченост од плажа. Нуди прекрасен поглед на Јонското море. Располага со трокреветни студија (еден дупли и еден единечен кревет) и апартман со една спална (еден дупли кревет, ...

ЛЕТО 2020 /

15% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

White Sands Studios – Vrahos

White Sands студијата се наоѓаат на самата плажа. Оваа вила располага со трокреветни студиjа, кои имаат страничен поглед кон море. Сите студија се опремени со кујна, клима (со доплата од 5 еур), телевизор, тоалет, wi fi и балкон. ...

ЛЕТО 2020 /

10% попуст

Повеќе

Vrahos Apartments – Vrahos

Врахос Апартманите се наоѓаат на 50 м оддалеченост од плажа и располагаат со трокреветни студија, опремени со мини кујни /со прибор за готвење и јадење/, клима (со доплата од 5 еур на ден на лице место), сопстевен тоалет и тераса...

ЛЕТО 2020 /

До 15% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Sea View Apartments – Vrahos

Sea View Apartments се наоѓаат во прв ред на плажа. Пред неа има бич бар со лежалки (кои се користат со пијалок или закуска). Сите апартмани имаат спална соба со еден брачен ...

ЛЕТО 2020 /

5% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Pelagos House – Vrahos

Се наоѓа на 30 м. од самата плажа. Сите студиа имаат тераси кои имаат директен поглед на море.

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel