НЕА ФЛОГИТА

ЛЕТО 2020

НЕА ФЛОГИТА

 

Неа Флогита се наоѓа на само 78 км од Солун и е омилено викенд место на Солуњани. Сместена помеѓу Неа Плаја и Дионисос, Ви дава можност за прошетки покрај една од најдолгите плажи во овој дел на Грција. Богата со зеленило покрај плажата, со многубројни кафетерии и таверни, маркети, пекарници, пазар, аптека, Неа Флогита е мало место но со сите потребни содржини за квалитетен одмор. Особено е погодна за семејства со мали деца поради песочната плажа и постепен влез во море. Залез на сонцето, ситна песок, постепен влез во морето, ладовини на плажата, многубројни барови на плажата /и сите со WiFi/, еден од најдобрите гироси  во овој дел на Грција, Неа Плаја на 10 мин. прошетка, a Неа Моуданиа на 10 мин. возење…. Неа Флогита е прав избор за сите генерации!

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

SALE

Corfu Apartments – Nea Flogita

Куќа КОРФУ е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни и петокреветни апартмани и четворокреветни студија, ...

ЛЕТО 2019 /

9% попуст до 28.02.2019

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hristo – Nea Flogita, Solunska regija

Куќа Христо е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на кафе бар Пастази и на околу 40 м. од плажата. Располага со 1/6 дуплекс, со две спални и простран дневен престој, со...

ЛЕТО 2020 /

До 30% попуст

Повеќе

Zorbas – Nea Flogita

Zorbas се наоѓа на сама плажа во строгиот центар на Неа Флогита. Куќата располага со апартмани со една спална /3+2/, три легла во кујната и брачен кревет во спалната, долга и тесна тераса со страничен поглед кон...

ЛЕТО 2020 /

10% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Vula House – Nea Flogita

Vula се наоѓа на 100m од плажата, пред стадионот во Неа Флогита. Располага со апартмани со една спална /3+2/, голема дневна соба со три одделни легла, каде е и кујната и две единечни, споени легла во спалната. ...

ЛЕТО 2020 /

15% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Maria House – Nea Flogita

Куќата МАРИА е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина хотел Корфу и на околу 50 м. од плажата.

Katerina lux – Nea Flogita, Solunska regija

Куќа Христо е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на кафе бар Пастази и на околу 40 м. од плажата. Располага со 1/6 дуплекс, со две спални и простран дневен престој, со...

ЛЕТО 2020 /

До 30% попуст

Повеќе

SALE

Haris – Nea Flogita

Куќа Харис се наоѓа во најпрометниот дел на Неа Флогита, прва линија на море/ плажа. Студијата и апартманите се нови, модерно опремени и содржат: комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима (вклучена во цената), ...

ЛЕТО 2019 /

7% попуст до 16.02.2019

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Casa Bella House – Nea Flogita

Casa Bella се наоѓа на 50m од плажата, во центарот на Неа Флогита. Располага со апартмани со една спална за 2 лица и дуплекс апартмани со 2 спални за 4 или 5 лица, на 1. и на 2. кат. На приземје се наоѓа рецепција и...

ЛЕТО 2020 /

15% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Bouzalis – Nea Flogita

Bouzalis е лоцирана на самото шеталиште во Неа Флогита, на само неколку метри од морето. Куќата располага со апартмани со најразлична големина, кои се целосно реновирани; дел од сместувачките капацитети имаат ...

ЛЕТО 2020 /

10% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Litsa House – Nea Flogita

Куќа Литца е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на околу 70 м. од плажата.

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel