МИЛИНА - ПИЛИОН

ЛЕТО 2020

МИЛИНА

 

Милина се наоѓа на југот на полуостровот, околу 49 km од Волос и 7 km од Лефкос. Ова е мало, рибарско село, каде што можете убаво да се одморите, далеку од градската врева. Во заливот Пагаситик, пред Милина се две мали острови: Алатас и Прасудас. Тиркизното сино море, чистата вода, преубавите ували и зелените маслиници, секоја година привлекуваат се поголем број туристи.

Плажите во Милина се воглавно песочни. До некои скриени ували пристапот е само со чамец. Во областа има доста ненаселени островчиња, пештери. пусти песочни плажи. Долж градската плажа се наредени таверни и кафетерии. Ноќен живот во Милина е богат, а постои дури и диско клуб. Местото е полно со кафетерии, барови, ресторани, рибни ресторани, а преку лето се одржуваат и многубројни фестивали.

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

Remvi – Milina, Pilion

Објектот се наоѓа на околу 50 m oд морето и на околу 2 km oд Милина. Remvi со своите убаво уредени и удобни сместувачки капацитети дава можност за убав одмор, a положбата на куќата со поглед на море ...

ЛЕТО 2020 /

10% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Milina Holidays – Milina, Pilion

Вилата се наоѓа на околу 200 m oд плажата, 1500 m до центарот на Милина, a на околу 400 m oд вилата се таверните, како и добро снбден минимаркет. Околу вилата е добро негувана градина, а ја надополнуваат базенот со чадорите...

ЛЕТО 2020 /

10% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Delfini – Milina, Pilion

Се наоѓа во мирниот дел на Милина, околу 200 m од центарот и на само 50 m oд морето. Апартманите се опремени со чајна кујна со кафемат и купатила со фен. Секој има сопствена тераса со гарнитура за седење

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel