КОКИНО НЕРО

ЛЕТО 2020 АПАРТМАНИ / First minute

КОКИНО НЕРО

 

Кокино Неро e туристичко место со богата флора и фауна, како и специфична клима поради единствениот спој и близината на планината и морето. Се наоѓа недалеку од кањонот Темби, во подножјето на планината Оса, на околу 140 km oд Солун. Ова е една од најстарите населби на овие простори, а името (црвена вода) го добило по термалните извори богати со минералните соли, со висок процент на железо, кое и дава специфична црвенкаста боја со лековити карактеристики, поради кои станало популарно уште во почетокот на двaесеттиот век. Ова убаво, колоритно место се наоѓа во ладот на раскошните крошни на платани, костени и јавори, испресечено со поточиња и мостчиња. Покрај прошетките, релаксацијата, сончањето и капењето, можете да се опуштите и во кадите со термална вода.  На самиот морски брег се и неколку таверни, ресторани, кафетерии, кои го чинат местото уште посимпатично, идеално за мирен одмор и уживање во недопрената природа и чистото море. Плажата во Кокино Неро е со покрупни камења, но во близина, на само 2-3 км, се уште две убави плажи Platia Ammos и Koutsoupia.

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

Hrisa – Kokino Nero, Tesalia

Hrisa се наоѓа во центарот на местото, оддалечена околу 150 м од плажата. Во понуда се двокреветните и трокреветните апартмани, на приземје и прв кат. Сите имаат француски кревет (110 cm), поскромно опремени и имаат ...

ЛЕТО 2020 /

10% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Elefteria – Kokino Nero, Tesalia

Elefteria: Куќата има убава, голема градина со скара и поглед кон море. Од плажата е оддалечена околу 120 m. Сите апартмани се наоѓаат на приземјето и имаат 2 француски кревета (110 цм) и наменети ...

ЛЕТО 2020 /

10% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Kostas – Kokino Nero, Tesalia

Куќата се наоѓа во мирниот дел на местото, на само 20 m оддалеченост од морето. Во понуда се студијата на приземје и втор кат, наменети за сместување на 2 до 4 лица. Секое студио потесен француски кревет...

ЛЕТО 2020 /

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Ivona – Kokino Nero, Tesalia

Ivona се наоѓа во мирниот дел на местото, оддалечена околу 250 м од морето и има преубава градина со ѕидана скара. Апартманите се наменети за сместување на 2-3 лица и се наоѓаат на приземје и прв кат. ...

ЛЕТО 2020 /

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Katarina 2 – Kokino Nero, Tesalia

Katarina се наоѓа во центарот на местото, наспроти плажата, оддалечена околу 30 м од морето. Сместена во дворот опкружен со многу зеленило, а во близина на таверните, рестораните и кафетриите. ..

ЛЕТО 2020 /

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Katarina 1 – Kokino Nero, Tesalia

Katarina се наоѓа во центарот на местото, наспроти плажата, оддалечена околу 30 м од морето. Сместена во дворот опкружен со многу зеленило, а во близина на таверните, рестораните и кафетриите. ..

ЛЕТО 2020 /

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel