ЈЕРИСОС

ЛЕТО 2020

ЈЕРИСОС

 

Јерисос се наоѓа на 120 km од Солун. Со своите  3.000 жители е едно од поголемите места на Халкидики, но и најстар и најголем град во општината Стагира Акантус. Уште во VII век п.н.е. тука никнал антички град под името Акантос, како главното пристаниште со флота на античка Грција. Денес е едно од најубавите туристички места на Халкидики. Од некогашните рибарски куќи настанале куќи со апартманите за различни вкусови. Јерисос има и многубројни таверни, барови на плажа, продавници, мега маркети и останати туристички содржини.

Плажата е една од најубавите на Халкидики, без гужва и е идеално место за одмор со деца. Морето е топло, дури и во почетокот на сезоната. Шеталиштето покрај плажата е убаво уредено, а покрај патеката е дрворедот на палми. И во околината има убави плажи, долги дури 7-8 км, но се помалку посетени па љубителите на осаменоста тука можат да уживаат.

Жителите се изнимно љубезни. Јерисос е полн со зеленило и паркови, па вљубениците во природа можат потполно да се опуштат и одморат од градската врева. Прошетките по широката, златната плажа, по чистата песок чив крај не се догледува,  е најдобар начин за опуштање и релаксација.

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2020

ПОВЕЌЕ

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel