БЛОГ

Пафос, најсликовитиот град на Кипар

Art of Travel

No Comments

Paphos е едно од главните летувалишта на Кипар и е специфичен по тоа што е спој на два града, Kato Paphos (Долен дел на градот) и Ktima Paphos (Горен дел на градот), a секој од нив поинаков на свој начин. Додека е Ktima трговски дел на градот, каде живеат и работат локалните жители, Kato Paphos ...

READ MORE

Ајфелова кула наскоро во ново руво

Art of Travel

No Comments

Една од најпознатите светски туристички атракции и симбол на француската престолнина, Ајфелова кула, наскоро би можела да добие нешто повесел изглед.   Кулата која е изградена во периодот помеѓу 1887 и 1889 и била главен влез на Светската изложба во Париз 1889 година, висока е 324 метри и направена од 10.000 тони лиено железо. Од ...

READ MORE

Разлики помеѓу wellness и spa центар

Art of Travel

No Comments

КОЈА Е РАЗЛИКАТА ПОМЕЃУ WELLNESS И SPA ЦЕНТАР? И двата поима се однесуваат на здравје но, нивните значења се разликуваат. Спа е кратенка од „sanus per aquam“ што во превод значи „здравје кое доаѓа од водата“. Во пракса тоа значи дека секој центар кој се базира на вода (идеално би било да е термална или ...

READ MORE

Идеален редослед на користење на содржините на СПА центрите

Art of Travel

No Comments

Сигурно веќе знаете дека во спа центарот мораме да бидеме тивки, да ги исклучуваме мобилни телефони и да ја почитуваме приватноста на другите. Но дали знаете кој е правилниот тек на користењето на СПА и велнес содржините?   Многумина грешат, кога на пример, мокри по базенот одат директно во сауна или по сауната одат директно ...

READ MORE

Art of Travel

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel