Vamvinis House - Sarti

ЛЕТО 2020

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

280 метри

Грција

Халкидики>Ситонија>Сарти

8% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА НА ЦЕЛАТА СУМА СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 19.02.2020, САМО ЗА СМЕНИТЕ СО ПОАЃАЊЕ ДО 08.06.2020

ИЛИ ЗА УПЛАТА НА ЦЕЛАТА СУМА СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 19.02.2020, МОЖНОСТ ЗА ГРАТИС ОДМОР ОД 10. МАЈ 2020

Во новиот дел на Сарти, на околу 280 м од плажата, скриена во прекрасна природа е куќата Вабинис. Има базен, преубаво уреден двор, скара и многу зелена површина. Се состои од студија кои се наоѓаат на приземјето. Сите имаат SAT TV, интернет и клима чие користење се доплаќа. На располагање има и паркинг. Организираното чистење и замена на постелнинaтa е два пати во тек на смената.

ГАЛЕРИЈА

 

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

*Гратис одмор подразбира дека ако сте ја платиле целата сума во готово со резервација нпр. за 4 лица за било која смена и во траење од 10 ноќи, ќе добиете гратис одмор од 10.05. за 4 лица и траење од 10 ноќи некаде на Ситонија, од капацитетите на организаторот. Точната куќа и место ќе ја знаете 7 дена пред поаѓање. Ваучерот може да го подарите некому, доколку Вие не сте во можност да патувате во тоа време.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 – 30 дена пред поаѓање 10%

29 – 20 дена пред поаѓање 20%

19 – 15 дена пред поаѓање 40%

14 – 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 – 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel