Vaia House - Jerisos, Atos

ЛЕТО 2020

Превоз

Автобуски
Сопствен

Оддалеченост од плажа

120 метри

Грција

Халкидики>Атос>Јерисос

10% попуст за целоснa уплатa до 31.01.2020

Vaia се наоѓа на само 120 од плажата во централниот дел на Јерисос, на третиот крак Атос. Апартманите се наоѓаат на прв и втор кат. Сите  имаат опремени кујни, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Кујните и купатилата се целосно реновирани. Дел од сместувачките капацитети имаат тераси со поглед во дворот, а останатите се со поглед на улица. Сите тераси се заштитени со тенди. Сите сместувачки капацитети имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата е со сончеви колектори, а покриена е со бежичен интернет. Агенцијата не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во куќата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина има простор за паркирање на возила.

 

СЛИКИ И УСЛОВИ

Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден до 09.00 часот по локално време
Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс 62 денари!
Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенција)

 

Организиран превоз Скопје – Јерисос:

Тргнување од Скопје во 04.00 часот

Цена на повратен билет

–      35 евра;

–       деца до 2 години бесплатно (без седиште);

–       од 2-12 год.-25 евра

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Anna, Agios Georgios, Krf

Hotel Philoxenia **** – Psakoudia, Sithonia

Magda – Kalamici, Sithonia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ





Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.



© Copyright 2018 Art of Travel