Sousouras - Hanioti

ЛЕТО 2019

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

150 метри

Грција

Халкидики>Касандра>Ханиоти

ЦЕНОВНИК БР. 1: 10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.03.2019 ЗА СМЕНАТА ОД 14.06-24.06.2019

ЦЕНОВНИК БР. 2

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ВО ГОТОВО ДО 01.06.2019

50% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ВО ГОТОВО ЗА СМЕНА 04-14.06.2019

40% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ВО ГОТОВО ЗА СМЕНА 14-24.06.2019

ОПИС ЗА ЦЕНОВНИК БР. 2

Се наоѓа околу 350 m oцентарот, недалеку од хотелот Elinotel Apolamare, на 150 m oд плажа. Добар избор за тие што сакаат да се изолирани и кои сакаат да ја избегнат гужвата. Комплексот е составен од низа засебни објекти, а секој со 3 сместувачки единици во три нивоа (приземје, 1. и 2. кат). Пространите апартмани имаат одделена спална соба, дневна соба со опремена кујна, трпезарија, купатило и балкон. Можно е паркирање пред куќата или недалеку од неа.

Тип на сместување:

1/4 apartman – во спална соба брачен кревет, во дневна соба трпезарија, кујна и два единечни кревета.

Во некои случаеви можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди.

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: WI-FI, двор

СОДРЖИНА НА АПАРТМАНИТЕ: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, клима, купатило, тераса, TV, пешкири, гарнитура за седење на тераса, решо.

ОПИС ЗА ЦЕНОВНИК БР. 1

Sousouras се наоѓа спроти хотелот Elinotel Apolamare и оддалечена е околу 250 м од плажата и 500 м од центарот на Ханиоти. Има сопствен паркинг. Во понуда се комфорни апартмани наменети за сместување на 4 – 5 лица и се наоѓаат на приземје, 1. и 2. кат. Секој апартман има одвоена спална соба со француски кревет, купатило со туш када, две тераси, комплетно опремен кујнски дел со трпезариски дел во кој се наоѓаат уште 2 стандардни кревети и еден помошен, ТВ, клима уред со доплата од 5 € на ден, на лице место.

ГАЛЕРИЈА

Напомени за ценовник бр. 2

-Услови за деца во студио/ апартман • две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
– климата и пешкирите се вклучени во цената.
-Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБИОТ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ РАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

Курс 1 еур = 62 ден

ВАЖНО!

Од 01.01.2018 год. започнува да се наплаќа такса за престој во приватно смесување во Грција во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс). Износот се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот).

Напомени за ценовник бр. 1

 • PL (помошен кревет) означува сместување на кревет на расклопување, фотеља или софа на развлекување, а сместување на француски кревет (по грчки стандарди) се третира како сместување на еден единечен и еден помошен кревет. Лице кое користи таков кревет не плаќа за истиот, односно го користи бесплатно.
 • Такса за престој во висина од 0,5 eur на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место, при влез во објектот.

 НАПОМЕНИ:

 • Во собите се влегува од 14:00 часот, а се напуштаат до 09:00 часот
 • Патниците влегуваат во исчистени и спремни соби. За време на престојот сами се грижат за хигиената собите. Сместувачките единици не се опремени со пешкири (освен каде што е наведено), тоалет папир и средства за хигиена. Во сите сместувачки единици промена на постелнината се врши еднаш во текот на престојот.
 • Димензиите на креветите во Грција се со поинакви стандарди од нашите, нормален кревет е со широчина од 75 – 90 cm, а француски (за 2 лица) 110 – 140 cm.
 • Во некои објекти третиот и четвртиот кревет може да се помошни, со димензии и изглед различен од стандардниот, може да е фотеља, софа на развлекување или класичен кревет.
 • PL (помошен кревет) означува сместување на кревет на расклопување, фотеља или софа на развлекување, а сместување на француски кревет (по грчки стандарди) се третира како сместување на еден единечен и еден помошен кревет. Лице кое користи таков кревет не плаќа за истиот, односно го користи бесплатно.
 • Описите на куќите се од информативен карактер. За евентуалните отстапувања и квалитетот на услугите во склоп на сместувачкиот објект организаторот не е одговорен
 • Дополнителни содржини во објектите се достапни со доплата (нпр. сеф, сауна, паркинг, ТВ, клима…)
 • Сликите од објектите, поради разновидната структура се одбрани по случаен избор и не значат дека секоја соба, купатило или кујна изгледаат исто.
 • Агенцијата не може да го гарантира квалитетот на интернетот на грчките оператори

 Сите објекти се стандардизирани од страна на Националната туристичка асоцијација на земјата во која се наоѓаат.

 ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Промена на датумите, како и промена на сместувањето, ќе се третира како откажување на резервацијата.
 • Трошоците за промена на име на веќе потврдени резервации се наплаќа 10 еур по резервација.
 • Организаторот не гарантира кат, поглед, број на сместувачката единица, доколку тоа не е наведено во ценовникот.
 • На дополнителните услуги (доплата за клима, полупансион и сл.), наведени во ценовникот, не се пресметуваат попусти.
 • Во објектите каде што е нагласена можноста за користење на бежичен интернет, организаторот не го гарантира квалитетот и брзината на интернет конекцијата.
 • Цената е гарантирана само за уплатениот износ. Неплатениот дел подлежи на евентуални промени.
 • Ваучерот се добива недела дена пред почетокот на патување.
 • Во случај кога цената е редовна (без попуст за рана уплата, специјална понуда или ласт минит понуда), за валидна резервација се смета уплата од минимум 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа минимум 30 дена пред поаѓање.
 • Клиентите се должни да ги прочитаат сите овие напомени, како и Општите услови на патување и со потпис на договорот ја даваат својата согласност.

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel