Sousouras Hotel *** + - Hanioti, Kassandra

ЛЕТО 2020

Услуга

НВ

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКАЛКУЛИРАНИ 13-28% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2020

Sousouras Hotel се наоѓа во Ханиоти, сместен на самиот морски брег и на само неколку чекори од централниот плоштад. Од хотелските содржини во понуда се: надворешниот базен, паркинг за сопствени возила /за рентани возила со доплата/, бежичен интернет, лежалки и чадори на плажа се со доплата, околу базенот бесплатни, игралиште и базен за деца, бебешко креветче за деца до 2 год. е задолжително и со доплата на лице место, 2 ресторани, 2 бара.

Во понуда се вкупно 80 соби: Doubles (~23 m2), Family Bungalows (~30 m2), Family Rooms 4 pax  (~30 m2), опремени со: индивидуална клима (со доплата на лице место), сателитска ТВ, мини фрижидер, туш, фен, телефон, бежичен интернет, балкон.

 

 

 

ПРЕВЗЕМИ ЦЕНОВНИК SOUSOURAS HOTEL 30.04

Хотелот го задржува правото на измена на цените без претходно известување!

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

More than 7 days prior to arrival = no penalty
From 6 to 1 days prior to arrival= 3 nights to be charged
Non show: 100% charge
+ реални административни и банкарски трошоци

 

За валидна резервација  е потребна уплата од мин 25% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа: 25% до 31.05.2020 /односно последен работен ден/ а 50% најдоцна 25 дена пред пристигнување.

Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа според категоризација на објектот, на лице место, на рецепција.

Baby cot charge: 8 euros per day. Payment on the spot!

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Hotel San Vincenzo **** – Letojanni, Sicilija

Olympion Melathron 3* Platamona, Pieria

Chrysalis Hotel **** – Anissaras, Crete

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel