Soula - Jerisos

ЛЕТО 2020

Превоз

Автобуски
Сопствен

Оддалеченост од плажа

50 метри

Грција

Халкидики>Атос>Јерисос

7% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2019

СУЛА е стандардно опремена куќа, се наоѓа на 50 метри од морето. Секоја сместувачка единица има стандардно опремена кујна со голем фрижидери и голем ел.шпорет со рерна и кујнски инвентар и прибор. Сите имаат стандардно купатило, клима уред, ТВ и бежичен интернет и тераси. Објектот има голем двор со скара.

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ И WI-FI  СЕ БЕСПЛАТНИ

 

ОПИС НА СМЕСТУВАЧКИТЕ ЕДИНИЦИ
Високо приземје
АПАРТМАН  БР. 1

(1/2+1/2+2) – МАКСИМУМ 4 ВОЗРАСНИ лица + 2 деца
Апартманот има една спална, кујна и купатило. Во спалната соба има еден брачен кревет и плакар. Во кујната има два единечни кревети на спуштање, на кои можат да спијат двајца возрасни и две деца,  маса со столици, TV и клима уред.  Кујната е комплетно опремена со голем електричен шпорет со рерна, голем фрижидер и кујнски инвентар и прибор. Oд кујната се излегува на тераса,  на која има маса со столици и има поглед кон морето.

АПП БР. 2

(1/2+1/2+2) – МАКСИМУМ 4 ВОЗРАСНИ лица + 2 деца
Апартманот има една спална, кујна и купатило. Во спалната соба има еден брачен кревет и плакар. Во кујната има два единечни кревети на спуштање, на кои можат да спијат двајца возрасни и две деца,  маса со столици, TV и клима уред.  Кујната е комплетно опремена со голем електричен шпорет со рерна, голем фрижидер и кујнски инвентар и прибор. Oд кујната се излегува на тераса,  на која има маса со столици.

Прв кат

СТУДИО БР. 3

(1/2) – МАКСИМУМ  2 лица
Студиото има еден брачен кревет, плакар, кујна, TV и клима уред, купатило. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо и мал фрижидер. Од студиото се излегува на тераса со маса и столици.

 

СТУДИО БР. 4

(1/2) – МАКСИМУМ 2 лица
Студиото има еден брачен кревет, плакар, кујна, TV и клима уред, купатило. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо и мал фрижидер. Од студиото се излегува на тераса со маса и столици.

 

СТУДИО БР. 5

(1/2) – МАКСИМУМ 2 лица
Студиото има два единечни кревети, плакар, кујна, TV и клима уред, купатило. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо и мал фрижидер. Од студиото се излегува на тераса со маса и столици.

СТУДИО БР. 6

(1/2) – МАКСИМУМ 2 лица

Студиото има еден брачен кревет, плакар, кујна, TV и клима уред, купатило. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо и мал фрижидер. Од студиото се излегува во сопствено дворче со маса и столици.

СЛИКИ И УСЛОВИ

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАНИ  ЗА 7 НОЌИ
-За пакет аранжманот во апартман потребни се минимум 2 лица;
-трето, четврто или петто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат

– за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

НАПОМЕНИ:

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА НА НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ДО СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
– ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА,  ПЛАЌАЊЕТО Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ПО КУРС 1€=62 ден;
– ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

– КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

-ПОПУСТИТЕ НE ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА*;
– ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

– ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДЕСЕТ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

– ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ (ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ  ГОСТИНОТ САМ  СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕЌЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА;

– ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ШТЕТА ВО АПАРТМАНИТЕ, СОПСТВЕНИКОТ ИМА ПРАВО ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

-ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА ;

-ВО АПАРТМАНИТЕ ИМА ПЕШКИРИ, А НА ДЕНОТ НА ВЛЕГУВАЊЕ ИМА САПУН И ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

 

ЦЕНИ ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца од 2 до 12 години – повратна карта;

Деца до 2 години – бесплатно – не користат седиште

ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР ОД ПРИЛЕП/БИТОЛА – 10€

ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР ОД КИЧЕВО/ОХРИД/ТЕТОВО/ГОСТИВАР- 15€

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Rigakis Mol – Pefkohori, Kassandra

Efi – Paralia, Pieria

Palmariva Beach Hotel **** – Eretria, Evia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel