Rodon House Aparthotel *** - Trypiti, Thassos

ЛЕТО 2020

Услуга

HB

Оддалеченост од плажа

30 метри

Грција

Острови>Тасос

ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКАЛКУЛИРАН ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2019

ЦЕНОВНИК БР. 2 – ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКАЛКУЛИРАНИ 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ОД 01.01 – 31.01.2020

Rodon House Aparthotel се наоѓа во областа Трипити, на 3 km од Лименарија и 40 km од Лименас. Составен е од 4 трокатни згради. Хотелот е мал, на брегот на живописен залив, на неколку чекори од песочната плажа. Опкружен со зеленило, а нуди просторни соби со кујна, ресторан, бар, базен, интернет, квалитетна услуга.

Во понуда се 35 соби: Studios & Studios SV (~28 m2), Apartments & Apartments SV (~55 m2), Suites 2 Rooms SV (~60 m2). Опремени се со: кујнски дел (ел. шпорет со 2 рингли, ел. бокал, садови), клима (со доплата на лице место), телевизор, телефон, мини фрижидер, купатило со туш кабина, фен, сеф, бежичен интернет /бесплатно/, пегла и даска за пеглање /на барање на лице место/, балкон. Дополнителен кревет е софа, фотеља или кревет на расклопување.

Хотелски содржини: паркинг, базен, бежичен интернет со доплата, чадори и лежалки на плажа со доплата, бебешко креветче /бесплатно/, детско игралиште, бар покрај базенот, ресторан.

Чистење секојдневно, смена на постелнина два пати неделно.

*Дозволен престој за домашни миленици до 10 kg /со најава/

*Појадок – шведска маса, вечера – мени.

 

ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКАЛКУЛИРАНИ 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ОД 01.01-31.01.2020

 

 

КОМПЛЕТЕН ЦЕНОВНИК ЗА ЛЕТО 2020 ЗА РЕЗ. ОД 01.01-31.01.2020

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30%. Останатиот дел се доплаќа мин. 21 ден пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

 

Туристичка такса се плаќа на лице место / по соба на ден!

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Marina – Stavros, Strimonikos

Ostria Sea Side Hotel **** – Hanioti

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel