Olympus Grand Resort ****+ - Leptokaria

ЛЕТО 2020

УСЛУГА

Ultra All Inclusive

Оддалеченост од плажа

на плажа

Грција

Олимпска Регија>Хотели

ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКАЛКУЛИРАНИ 50% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.06.2020

Хотел со директен пристап до плажа во пријатно опкружување. Комфорни соби, ресторани, барови, детски клуб, 2 надворешни базена, фризер, бежичен интернет, паркинг, теретана, бесплатни лежалки и чадори, пешкири со депозит /плажа песочно-камчеста/, детски базен, одбојка, одбојка на плажа, пинг понг, 4 тениски терена, ватерполо, дневна анимација, вечерна 2 пати неделно, конференциска услуги, анимација, одлична услуга. Хотелот има мини шопинг центар, реновиран за сезона 2018. Детски клуб «Греколето» за деца од 4-12 год. 1 km од Лептокарија, 8 km од Литохоро, 22 km од планината Олимп. Го чинат центарлни петткатни згради и двокатни бунгалови. 

Вкупно 264 соби: Double Rooms Olympus View/Sea View (~19 m2), Doubles SSV (~19 m2), Double Bungalows Olympus View/Garden View (~19 m2), Family Rooms Sea View/Olympus View (~38 m2), Family Bungalows (~23 m2), Suites Sea View/Olympus View (~35-40 m2). 

Во собите: централна клима во летниот период (во бунгаловите -индивидуална), сателитска ТВ, телефон, бежичен интернет, мини бар, фен, сеф, сет за кафе/чај, балкон.

Помошен кревет – на развлекување.

 

ЦЕНОВНИК OLYMPUS GRAND RESORT SPO 50%

 

Хотелот го задржува правото на измена на цените без претходно известување!

СЛИКИ И УСЛОВИ

Cancellation policy:
More than 14 days prior to arrival = no penalty
For cancellation from 14 to 7 days prior to arrival = 30% to be charged
For cancellation from 6 to 2  days prior to arrival = 50%  to be charged

1 day or Non Show – 100% charge

 

За резервација е потребна уплата од 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа 25 ден пред поаѓање.

Таксата за престој се плаќа на лице место

Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Renaissance Hanioti Resort & Spa **** – Hanioti, Kassandra

Hotel Agios Nikitas *** – Agios Nikitas, Lefkada

Aquilon Residence & Spa *** – Banya Bansko

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel