Oliva 1 House - Parga

ЛЕТО 2020

Превоз

Автобуски
Сопствен

Оддалеченост од плажа

750 m

Грција

Јонски Брег>Парга

15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2020

12% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2020

10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

НА ПРОМО ЦЕНИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ

Олива се наоѓа во мирен дел на Парга, идеален за оние кои сакаат да избегаат од гужва, на 900 м оддалеченост од центарот на Парга или најблиската Писо Крионери, на 750 метри оддалеченост. Куќата нуди и базен во склоп на нејзиниот двор, паркинг само за 6 возила (не го гарантираме). Сите соби имаат мини кујни, тв, балкон, клима (доплата од 5 еур на ден). Располагаат само со двокреветни соби, на прв кат (сите со две единечни легла) и трокреветни на втор кат ( со две единечни легла + софа на спуштање)

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30% /за промо цени 50%/ од вкупната сума, останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање или до предвидениот датум за рана резервација. Плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 ден.

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Парга:

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 45€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до неполни 12 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10 еур од Скопје

– Деца до неполни 2 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – 10 еур попуст

Време на поаѓање за Амудиа:

01:00 h Скопје (Дрводекор)

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

12:45 h Штип (паркинг пред пошта)

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини се одобрува 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети)
* Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сметувањето, каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

St George Ski & Holidays**** – Bansko

Forest Park Hotel ***– Kriopigi, Kassandra

Hotel Grand & Spa **** – Kopaonik

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel