Oasis Hotel *** - Peramos, Corfu

ЛЕТО 2020

УСЛУГА

НВ

Оддалеченост од плажа

на плажа

Грција

Острови>Крф

ЦЕНИТЕ СЕ СО ПРЕСМЕТАНИ 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2020

Хотелот е сместен на плажата во местото Перамос, на 7 км од градот Крф. Има преубав поглед на море и островцето Понтикониси. Поседува ресторан со голема тераса, комфорни соби, базен, интернет и е идеален избор за пријатен и економичен одмор. Поседува 80 соби: Singles & Double Rooms SV (~23 m2), Singles & Doubles MB or Bungalows (~18 m2).  Собите се опремени со: клима, SAT TV, телефон, Wi-Fi, мини фрижидер, купатила, фен и балкон. Single & Double – Поголем бр. на собите имаат 2 одделени кревета, само неколку францускки. ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ: базен, интернет / бесплатен во собите и на јавните површини, паркинг, Spa / на барање и со доплата – соработува со Spa центарот и овозможува трансфер, TV сала , лежалки со доплата, детско игралиште, бар / главен и покрај базенот, ресторан, анимација / вечерна 3 пати неделно.  СОБИ: балкон, фен, фрижидер, клима, сателитска ТВ, сеф / на рецепција со доплата, телефон, купатило

 

  • Дозволен престоја за домашни миленици / на барање

 

Хотелот го задржува правото на измена на цени без претходно известување!

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

 

More than 21 days prior to arrival = no penalty
For cancellation 20-15 days prior to arrival = 50% of total stay
For cancellation 14 to 1 days prior to arrival =100% of total stay (applies to all no-show bookings)
+ реални административни и банкарски трошоци

 

За валидна резервација  е потребна уплата од мин 25% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа: 25% до 31.05.2020 /односно последен работен ден/ а 50% најдоцна 25 дена пред пристигнување.

Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа според категоризација на објектот, на лице место, на рецепција.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Logan’s Beach – Perigiali, Lefkada

Hotel Iceberg *** – Bansko

Ionian Theoxenia Hotel **** – Kanali

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel