Aparthotel Murite **** - Bansko

ЛЕТО 2019

Услуга

услуга All

Локација

10 kм од гондолата

Bugarija

Bansko

За престој од 7 до 13 ноќевања – 1 ноќевање ГРАТИС

За престој од 14 и повеќе ноќевања – 2 ноќевања ГРАТИС

Хотелскиот комплекс и спа центар Murite Club е сместен во долината Разлог. Комплексот се состои од 4 згради, главната Azalia, згради Orchid, Kamelia и Jasmin. Во главната е спа и велнес центар со бесплатен затворен базен со топла вода, сауна, парна бања, џакузи и теретана.

Содржините на хотелот:

 • бесплатен бежичен интернет
 • паркинг
 • бесплатен тренсфер до Банско
 • спа центар (затворен базен, парна бања, сауна, џакузи, теретана)
 • детско катче и игрална
 • ноќен клуб
 • ресторан
 • кафетерија
 • надворешен базен /сезонски/
 • ски остава
 • менувачница
 • мини-маркет
 • сеф
 • лифт

Собите:

 • балкон
 • TV со сателитеки канали
 • базна станица за iPod
 • некои имаат голема кујна /без садови/

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:

 ● Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)

 ● Користење на СПА Центар (надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)

 ● Паркинг, интернет

 

Цената не вклучува :

Патничко осигурување
 

* Во случај на откажување над 30 дена е без пенали, се плаќаат само административните трошоци. Под 30 дена до поаѓање 1 ноќевање + административни трошоци. Non show 100% пенали.

 

* За резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа мин. 20 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур=62 ден.

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel