Lindbergh Cala Della Torre **** - Sardinija

ЛЕТО 2020

УСЛУГА

All inclusive soft

Оддалеченост од плажа

750 m

Italija

Sardinija>Hoteli

ПРОМО ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.02.2020

Lindbergh Cala Della Torre 4* Premium

Одличен хотел со сопствена плажа и во населено место – идеален избор за активен одмор

8 дена / 7 ноќевања

или

5 дена / 4 ноќевања

 

ПРОМО ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.02.2020

 

Локација:
Lindbergh Cala Della Torre 4* се наоѓа 50 м. од центарот на Ла Калета. Хотелот е во борова шума, на 750 м од градската плажа, до која вози хотелско вовче.

Хотел: 24/7 рецепција, ТВ сала, јавен паркинг, ресторан L’Ancora со традиционална и средоземна кујна, сопствена песочна плажа опремена со чадори и лежалки, транспорт до и од плажа, базен – 300 кв.м., детски базен – 35 кв.м., солариум, Wi-Fi на јавните површини на хотелот, анимација  за возрасни и деца, амфитеатар со 300 места.

Услуги со доплата: пешкири за плажа со депозит од 20 евра, 2.50 евра е доплата за замена на чист пешкир, детска кошарка (10 евра на ден).

Соби: 192 комфорни соби, опремени со: клима, телевизор, сеф, фен, минибар, телефон, трем тераса или балкон.

Концепт ALL INCLUSIVE Soft:

·         Појадок – шведска маса

·         Ужина од 11:30 ч. до 12:30 ч.

·         Ручек – шведска маса

·         Ужина од 16:30 ч. до 17:30 ч.

·         Вечера – шведска маса

·         За време на оброците: 500 мл. вода по лице и 250 мл. вино

·         Пијалоци од 11:00 ч. до 23:00 ч.

Активности и спорт:
Хотелот нуди богата и разновидна дневна и вечерна програма. За најмалите гости активностите се соодветни на возраста на децата. Нудат игри за деца од  3-11г. и од 12-17г. Анимациски услуги се разновидни и организирани од страна на квалификуван тим: турнири во пинг понг, часови по аеробик, аеробик во вода, игри за мали и големи, тенис на плажа, одбојка на плажа, вечерни шоу програми во амфитеатарот.

Плажата е со фина песок, опремена со чадори и лежалки, на 750 метри оддалеченост и може да се стигне пеш или со вовче, кое се движи на неколку минути. Користењето на чадорите и лежалките е бесплатно за гостите на хотелот.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува:

 • Авио билет Софија – Олбија – Софија, со чартер лет на Bulgarian Air
 • Аеродромски такси
 • Чекиран багаж 20 кг и рачен багаж 5 кг
 • 7/4 ноќевања на база All Inclusive Soft
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Wi-Fi интернет на рецепција и на јавните површини
 • Бесплатни чадори и лежалки
 • Анимација за деца и возрасни
 • Патничко здравствено осигурување со покритие до 10 000 евра
 • Претставник на бугарски јазик

 

Цената не вклучува:

–        Алгеро – 47 евра возрасен/ 26 евра дете 02 – 12

–        Сасари и Кастелсардо – 57 евра возрасен/ 29 евра дете 02-12

–        Коста Смералда – 42 евра возрасен/ 21 евро дете 02-12

–        Архипелаг Магдалена (Ла Мадалена) – 77 евра возрасен/ 39 евра дете 02-12

–        Корзика – 98 евра взрасен/ 50 евра дете 02-12

–        Каљари и Баруминим – 82 евра возрасен / 41 евра дете

 

Резервација: За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума, но не помалку од 200 еур по лице, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 40 дена пред поаѓање. Цените се валидни за уплата во готово или на сметка!

 

Ред на летање:  (подлежи на промена)

Софија – Олбија: 16:00 – 17:10 ч.

Олбија – Софија: 18:00 – 21:10 ч,

 

Трансферот на Сардинија со автобус и трае околу 30 минути  по правец

 

ВАЖНО:

1.Минимален број пријавени лица за реализација на патувањето е 120. Во спротивно организаторот го задржува правото на отказ на програмата најдоцна 7 дена пред поаѓање.

2. Пасошот треба да е со важност мин. 6 месеци од денот на завршување на програмата.

 

Екскурзиите се на бугарски јазик за минимум 25 лица.

 

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Apparthotel Cornelia – Bansko area

Rigakis Mol – Pefkohori, Kassandra

Anstel – Stavros, Strimonikos

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel