Aparthotel Lazaridis - Nea Roda

ЛЕТО 2020

Превоз

Автобуски
Сопствен

Оддалеченост од плажа

150 метри

Грција

Халкидики>Атос>Јерисос

15% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 31.01.2020

На околу 150 метри од плажата, во мирниот дел на Неа Рода се наоѓа апартхотел Lazaridis со двокреветни и трокреветни студија (со фотелја на расклопување) на високо приземје, прв и втор кат. Сите сместувачки капацитети се опремени со мебел соодветен на хотелско сместување, мини кујна, телевизор  и клима уред чие користење е вклучено во цената. Студијата имаат сопствени купатила и пространи тераси со поглед на море. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целиот објект е со бојлери, а покриен е и со бежичен интернет. Агенцијата не може да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина има простор за паркирање на возила. Апартхотелот Lazaridis има рецепција, сеф, снек бар и прекрасна тераса, која можат да ја користат гостите, а нуди и можност за хотелски појадок (со доплата на рецепција). До центарот на ова живописното приморско место имате десетина минути бавно пешачење, а доколку се одлучите да ги обиколите околните плажи, тогаш изборот задолжително нека биде на атрактивната плажа Voulitsa, која уште на првата средба  ќе Ве остави без здив (се наоѓа во непосредна близина на хотелот). На 4,5 км. од хотелот пак се наоѓа фантастичната песочна плажа Komitsa, која токму заради својата раскошна убавина е на листата на светските културни богатства и е под заштита на УНЕСКО како подрачје со природна убавина.

Напомена: Во студијата 1/2+1 можат да се сместат максимално 3 лица – двајца возрасни и дете до 12 години. Во овие студија невозможно е да се сместат 4 лица – двајца возрасни и две деца, без оглед на возраста на децата.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден до 09.00 часот по локално време
Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс 62 денари!
Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенција)

 

Организиран превоз Скопје – Неа Рода:

Тргнување од Скопје во 04:00 часот

Цена на повратен билет

–      35 евра;

–       деца до 2 години бесплатно (без седиште);

–       од 2-12 год.-25 евра

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel