Hotel Kraljevi Cardaci **** - Копаоник

ЗИМА 2019 / 2020 КОПАОНИК

УСЛУГА

HB

Оддалеченост од центарот

5 км / Викенд населба Треска

Србија

Копаоник

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – СКИ ОПЕНИНГ

Хотелот е изграден 2011 година. Се состои од неколку згради споени во комплекс. Од 2018 година во понуда е и новото хотелско крило, детскиот дел во СПА центарот, како и Камин Бар. Од старите содржини, тука се главниот пансионски ресторан, а ла карт ресторан, пивница, еден од најубавите СПА центри на Копаоник, надворешен базен, паркинг, остава за ски опрема. Трансфер до ски лифтот е обезбеден од страна на хотелот.

Ski opening 2019/2020

Пакет 4 дена / 3 ноќи од 05.12 – 08.12.2019

Цена на пакетот по лице 169 еур

Пакетот вклучува:

·         Услуга на база полупансион (појадок и вечера)

·         Неограничено користење на спа центарот

·         Бесплатен дводневен ски пас за возрасните гости

·         50% попуст за рентање на ски опрема

·         Трансфер до ски лифтот /додека работи жичницата/

·         Концерт “Весели осумдесети” на отворено во комплексот со бесплатно кувано вино

 

Услови за деца:

–          Деца од  2 – 15 год. имаат 50% попуст на цената на пакетот за возрасни

 

Цената не вклучува:

–          Такса за престој и хотелско осигурување, се плаќа на рецепција

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред поаѓање.

 

ГАЛЕРИЈА

Детска недела

 • бесплатен престој за две деца во придружба на двајца возрасни, на одделен кревет:
 • Дете од 0-15 г во 1/2+1 соба
 • 2 деца од 0-15 г во апартман
 • 30% попуст за изнајмување на ски опрема за деца
 • 30% попуст на групна школа за скијање за деца

Недела со SKI PASS:

 • бесплатен шестдневен SKI PASS за возрасни (акцијата се однесува исклучиво на седмодневни аранжмани
 • 30% попуст на цената на закуп на комплет ски опрема за возрасните

Цената вклучува:

 • Ноќевање на база полупансион (појадок и вечера) на база на шведска маса
 • (Во случај на помалку од 30 гости во хотелот, оброците се служат по принцип на сет мени)
 • Неограничено користење на содржините на SPA & WELLNESS центарот (со топла врска): затворен базен 14x6m со jacuzzi, финска сауна, био сауна, парна бања, амам, солена пештера, kneipp базен, тепидариум, бањарки, пешкири и папучи
 • *Дозволен престој на деца над 12 г!
 • Детската зона содржи: Baby базен 6х4 м (длабочина 0,4 м), детски базен 13х11 м (длабочина 1м), тобогани
 • неограничено користење на Fitness центарот
 • превоз до скијалиштето пет пати на ден за време на работа на жичарата
 • користење на ски остава со ски сервисот на 30 m оддалеченост од патеката „Malo jezero” (покрај големиот паркинг кој се доплаќа)
 • бебешко креветче на барање
 • Забава за деца:
 • Дружба со Дедо Мраз за време на новогодишните празници
 • Користење на детската игрална со присуство на родители
 • Бежичен интернет во целиот хотел
 • Отворен паркинг со ограничен капацитет
 • Light late check out – Check-out до 11h со можност на користење на пресоблекувална и туш по скијањето

Цената не вклучува (задолжителна доплата на лице место):

 • Такса за престој 100 дин на ден возрасни, 50 дин на ден деца од 7 – 15 г. Деца помали од 7 г не плаќаат.
 • Осигурување 20 дин по лице на ден плаќаат сите.

Услови:

 • Пократок престој на барање со 20% повисоки цени
 • Дете од 0-7 г со 2 возрасни на заеднички кревет во 1/2 соба бесплатно
 • Дете од 0-15 г со 1 возрасно лице во 1/2 соба 50% попуст
 • Дете од 0-15 г со 2 возрасни на посебен кревет во 1/2+1 соба 50% попуст, 2. дете од 0-7 г на заеднички кревет  бесплатно
 • Деца од 0-15 г со 2 возрасни на посебни кревети во апартманот 50% попуст
 • 3. возрасен во 1/2+1 соба 30% попуст
 • 4. возрасен во апартманот 1/2+2 попуст 70%
 • 4. и 5. возрасен во апартманот 1/2+3 попуст 50%
 • 5. и 6. возрасен во апартманот 1/2+4 попуст 50%

 

Цените се во ЕУР, плаќањето задолжително во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД! 

Начин и услови на плаќање:

 • За резервација е потребна уплата од мин. 30% од вкупната сума во денари, по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа мин 20 дена пред поаѓање.

Политика на откажување:

 • 30 или повеќе денови пред почетокот само административни трошоци (10% од вкупната сума)
 • 29 -15 дена пред 30%
 • 14 – 8 дена пред 50%
 • 7 – 1 ден пред 70%
 • на денот или подоцна 100%
 • Во случај на предвремено напуштање на хотелот, хотелиерот нема обврска на враќање на сумата.

По направена резервација промена на терминот само на барање со согласност на хотелот. Неповолни временски услови нема да се земат во предвид како причина за откажување на резервација

Побарај понуда

Слични понуди

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel