Kleopatra House - Jerisos

ЛЕТО 2020

Превоз

Автобуски
Сопствен

Оддалеченост од плажа

20 метри

Грција

Халкидики>Атос>Јерисос

КЛЕОПАТРА е лоцирана на првата линија од самата плажа и е стандардно опремена. Секоја сместувачка единица има стандардно опремена кујна со голем фрижидер и голем ел.шпорет со рерна и кујнски инвентар и прибор. Сите апартмани имаат стандардно купатило, клима уред, ТВ и бежичен интернет. Пред објектот e голем бесплатен јавен паркинг.
КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ И WI-FI  СЕ БЕСПЛАТНИ

 

ОПИС НА АПАРТМАНИТЕ

Високо приземје
АПАРТМАН  БР.1

(1/2)+(1/2)+1  МАКСИМУМ ЗА 5 ЛИЦА

Во кујната има еден кревет на спуштање за две лица и има можност за уште еден дополнителен единечен кревет на расклопување. Кујната е опремена со голем ел.шпорет со рерна, голем фрижидер и комплетен кујнски инвентар. Во кујната има ТВ. Спалната соба има еден брачен кревет и плакар. Апартманот има клима уред и сопствено купатило.Од  терасата има страничен поглед на море.

Прв кат

АПАРТМАН БР.2

(1/2)+(1/2) МАКСИМУМ ЗА 4 ЛИЦА

Во кујната има еден единечен стандарден кревет и еден кревет на извлекување. Кујната е опремена со голем ел.шпорет со рерна, голем фрижидер и комплетен кујнски инвентар. Во кујната има маса за ручавање, ТВ и клима уред. Спалната соба има брачен кревет и плакар. Има сопствено купатило. Терасата е со директен поглед на море.

АПАРТМАН БР.3

(1/2)+(1/2) МАКСИМУМ ЗА 4 ЛИЦА

Во кујната има еден единечен стандарден кревет и еден кревет на извлекување. Кујната е опремена со голем ел.шпорет со рерна, голем фрижидер и комплетен кујнски инвентар. Во кујната има маса за ручавање, ТВ и клима уред. Спалната соба има брачен кревет и плакар. Има сопствено купатило. Терасата е со страничен поглед на море.

СЛИКИ И УСЛОВИ

НАПОМЕНИ:

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА НА НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ДО СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
– ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА,  ПЛАЌАЊЕТО Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ПО КУРС 1€=62 ден;
– ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

– КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

-ПОПУСТИТЕ НE ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА*;
– ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

– ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДЕСЕТ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

– ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ (ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ  ГОСТИНОТ САМ  СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕЌЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА;

– ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ШТЕТА ВО АПАРТМАНИТЕ, СОПСТВЕНИКОТ ИМА ПРАВО ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

-ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА ;

-ВО АПАРТМАНИТЕ ИМА ПЕШКИРИ, А НА ДЕНОТ НА ВЛЕГУВАЊЕ ИМА САПУН И ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

 

ЦЕНИ ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца од 2 до 12 години – повратна карта;

Деца до 2 години – бесплатно – не користат седиште

ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР ОД ПРИЛЕП/БИТОЛА – 10€

ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР ОД КИЧЕВО/ОХРИД/ТЕТОВО/ГОСТИВАР- 15€

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Porto Matina Hotel *** – Metamorfosis

Rachoni Beach Hotel *** – Scala Rachoni – Tasos

Nafs Hotel **** – Navpaktos, Ahaia, Peloponez

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel