Hristo - Ksamil

AЛБАНИЈА - ЛЕТО 2020

Превоз

Автобуски
Сопствен

Оддалеченост од плажа

60 м

Албанија

Ксамил

ЛЕТО 2020

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на јужна Албанија. Во Ксамил ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места. Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До подалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.

Куќа Христо се наоѓа на само 60 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на градот. Располага со трокреветни студија со можност за дополнително легло, кои се наоѓаат на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима,WI-FI

СЛИКИ И УСЛОВИ

НАПОМЕНИ:
– За аранжманите со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до полниот износ;
– Можност за дополнителен кревет во oдредени студија – Бесплатно;
– Деца до неполни 6 години – дозволено да спие со родител на еден кревет;
– Климата е вклучена во цената;
– Собите се превземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
– За хигиената на собите се грижат гостите;
– За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.

ПОПУСТИ:
– За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања се одобрува 10% попуст на втората смена;
– Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!

ПЛАЌАЊЕ:
–  Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
–  Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплата минимум 10 дена пред поаѓање;

 

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ЗА АЛБАНИЈА ЛЕТО 2020
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Албанија:

Скопје (Дрводекор)/ Штип (паркинг пред пошта) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола

Скопје-Валона:  45 €

Скопје-Саранда: 55€

Скопје-Ксамил: 55 €

Деца од 2-11,99год: – 10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Албанија:

Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) /  Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – 40€ по лице

Битола-Валона: 40 €

Битола-Саранда:  50€

Битола-Ксамил: 50 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Доплата за Трансфер од Кичево + 5 €

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Охрид за Албанија:

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) / Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Охрид -Валона: 30 €

Охрид -Саранда: 40€

Охрид -Ксамил: 40 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Ресен (спроти автобуска станица): +5€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel