Exotica Hotel & Spa by Zante Plaza **** - Kalamaki

ЛЕТО 2020

Услуга

All inclusive

Оддалеченост од плажа

400 метри

Грција

Острови>Закинтос>Хотели

ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКАЛКУЛИРАНИ 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2019

Bomo Exotica Hotel & Spa by Zante Plaza 4* е на 100 m oд центарот на Каламаки, 1 km oд Лаганас, 5 km од градот Закинтос. Од песочната плажа е оддалечен 400 м. Го чинат 7 трокатни згради и е комплетно реновиран 2017 год. Хотелот нуди: спа центар, бежичен интернет во лобито, надворешен базен, детски базен, анимација за деца, главен ресторан, бар и бар покрај базенот, билијар, пинг понг, одбојка, тенис, фудбал, паркинг.

 

Има вкупно 123 соби: Twin Rooms (~21 m2), Suites Family Swim up (~28 m2), Doubles Superior (~23m2), Suites 1-Bedroom (~30m2). Сите соби се реновирани и содржат: клима (мај – октомври), телевизор, сателитска ТВ, мини фрижидер, фен, ел. бокал, сеф (со доплата на лице место), балкон, бебешко креветче, на барање. Собите се чистат секојдневно, а постелнината се менува три пати неделно. 

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 денари. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 ден пред поаѓање. За уплата на целата сума со резервација, следува дополнителен попуст.

 

*Такса за престој не е вклучена во цената и се плаќа на лице место, на рецепција. Висината зависи од категоризација на објектот.

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel