Evgenia House - Jerisos, Atos

ЛЕТО 2020

Превоз

Автобуски
Сопствен

Оддалеченост од плажа

20 метри

Грција

Халкидики>Атос>Јерисос

10% попуст за целоснa уплатa до 31.01.2020

Куќата Evgenia се наоѓа на само 20 m од плажата во централниот дел на Јерисос, на третиот крак Атос. Апартманите се наоѓаат на прв и втор кат и сите се комплетно нови, прва година се во употреба и имаат целосно нов мебел. Сите  имаат комплетно опремени кујни со електрични шпорети со рерни и фрижидери со одделни комори за замрзнување, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената (петкреветните дуплекс апартмани имаат телевизори и клими во секоја спална соба). Сите сместувачки капацитети имаат по две тераси со поглед во дворот или со поглед на улица. Постелнината и крпите се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата куќа е со сончеви колектори, а покриена е со бежичен интернет. Агенцијата не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во куќата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на куќата има простор за паркирање на возила. Забрането е внесување на домашни миленичиња.

 

Напомена: Апартманите се комплетно нови и ќе бидат прва сезона во употреба.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден до 09.00 часот по локално време
Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс 62 денари!
Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенција)

 

Организиран превоз Скопје – Јерисос:

Тргнување од Скопје во 04.00 часот

Цена на повратен билет

–      35 евра;

–       деца до 2 години бесплатно (без седиште);

–       од 2-12 год.-25 евра

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Gran Hotel Peniscola 4* – Costa Azaar

Melissa Gold Coast Hotel **+ – Psakoudia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel