Doctor's - Hanioti

ЛЕТО 2019

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

300 метри

Грција

Халкидики>Касандра>Ханиоти

ЦЕНОВНИК БР. 1: 10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.03.2019 ЗА СМЕНАТА ОД 14.06-24.06.2019

ЦЕНОВНИК БР. 2

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ВО ГОТОВО ДО 01.06.2019

50% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ВО ГОТОВО ЗА СМЕНА 04-14.06.2019

40% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ВО ГОТОВО ЗА СМЕНА 14-24.06.2019

Ценовник бр. 1

Sousouras 1 (ex Doctors) се наоѓа во мирниот дел на Ханиоти, во близина на хотелот Calypso, на околу 300 m од морето. Има сопствен паркинг. Во понуда се комфорни апартмани наменети за сместување на 4 – 5 лица и се наоѓаат на приземје, 1. и 2. кат. Секој апартман има одвоена спална соба со француски кревет, купатило со туш када, тераса, комплетно опремен кујнски дел со трпезариски дел во кој се наоѓаат уште 2 стандардни кревети и еден помошен, ТВ, клима уред со доплата од 5 € на ден, на лице место.

 

Ценовник бр. 2

Куќата се наоѓа во мирен дел на Ханиоти, во близина на хотелот Calypso, оддалечена од плажа околу 300 m, а од центар 200 м. Сместена во мирниот дел на Ханиоти, a релативно блиску до центарот. Поради тоа ја препорачуваме на гостите кои сакаат да избегнат гужва, a сепак да им се на дофат (пекарници, месарници, супер-маркети, ресторани, сендвичари, продавници). Една е од ретките куќи во Ханиоти во слично опкружување, со уреден двор, тревник, зечленило и цвеќе. Погодна за семејства. Секој апартман има одделена спална соба, дневна соба со опремена кујна, купатило, балкон, клима уред, LCD TV.  Ја препорачуваме на патниците кои сакаат обезбеден паркинг во дворот, (паркингот е со доплата, 5 на ден и потребна е резервација за истиот).

ГАЛЕРИЈА

Напомени за ценовник бр. 1

-Услови за деца во студио/ апартман • две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
– климата и пешкирите се вклучени во цената.
-Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБИОТ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ РАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

Курс 1 еур = 62 ден

ВАЖНО!

Од 01.01.2018 год. започнува да се наплаќа такса за престој во приватно смесување во Грција во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс). Износот се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот).

Напомени за ценовник бр. 2

 • PL (помошен кревет) означува сместување на кревет на расклопување, фотеља или софа на развлекување, а сместување на француски кревет (по грчки стандарди) се третира како сместување на еден единечен и еден помошен кревет. Лице кое користи таков кревет не плаќа за истиот, односно го користи бесплатно.
 • Такса за престој во висина од 0,5 eur на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место, при влез во објектот.

 НАПОМЕНИ:

 • Во собите се влегува од 14:00 часот, а се напуштаат до 09:00 часот
 • Патниците влегуваат во исчистени и спремни соби. За време на престојот сами се грижат за хигиената собите. Сместувачките единици не се опремени со пешкири (освен каде што е наведено), тоалет папир и средства за хигиена. Во сите сместувачки единици промена на постелнината се врши еднаш во текот на престојот.
 • Димензиите на креветите во Грција се со поинакви стандарди од нашите, нормален кревет е со широчина од 75 – 90 cm, а француски (за 2 лица) 110 – 140 cm.
 • Во некои објекти третиот и четвртиот кревет може да се помошни, со димензии и изглед различен од стандардниот, може да е фотеља, софа на развлекување или класичен кревет.
 • PL (помошен кревет) означува сместување на кревет на расклопување, фотеља или софа на развлекување, а сместување на француски кревет (по грчки стандарди) се третира како сместување на еден единечен и еден помошен кревет. Лице кое користи таков кревет не плаќа за истиот, односно го користи бесплатно.
 • Описите на куќите се од информативен карактер. За евентуалните отстапувања и квалитетот на услугите во склоп на сместувачкиот објект организаторот не е одговорен
 • Дополнителни содржини во објектите се достапни со доплата (нпр. сеф, сауна, паркинг, ТВ, клима…)
 • Сликите од објектите, поради разновидната структура се одбрани по случаен избор и не значат дека секоја соба, купатило или кујна изгледаат исто.
 • Агенцијата не може да го гарантира квалитетот на интернетот на грчките оператори

 Сите објекти се стандардизирани од страна на Националната туристичка асоцијација на земјата во која се наоѓаат.

 ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Промена на датумите, како и промена на сместувањето, ќе се третира како откажување на резервацијата.
 • Трошоците за промена на име на веќе потврдени резервации се наплаќа 10 еур по резервација.
 • Организаторот не гарантира кат, поглед, број на сместувачката единица, доколку тоа не е наведено во ценовникот.
 • На дополнителните услуги (доплата за клима, полупансион и сл.), наведени во ценовникот, не се пресметуваат попусти.
 • Во објектите каде што е нагласена можноста за користење на бежичен интернет, организаторот не го гарантира квалитетот и брзината на интернет конекцијата.
 • Цената е гарантирана само за уплатениот износ. Неплатениот дел подлежи на евентуални промени.
 • Ваучерот се добива недела дена пред почетокот на патување.
 • Во случај кога цената е редовна (без попуст за рана уплата, специјална понуда или ласт минит понуда), за валидна резервација се смета уплата од минимум 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа минимум 30 дена пред поаѓање.
 • Клиентите се должни да ги прочитаат сите овие напомени, како и Општите услови на патување и со потпис на договорот ја даваат својата согласност.

Побарај понуда

Слични понуди

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel