Dion Palace Resort & Spa ***** - Plaka Litochoro, Pieria

ЛЕТО 2020

УСЛУГА

НВ

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Олимпска Регија>Хотели

ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКАЛКУЛИРАНИ 30-40% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ОД 10.03.2020 ДО 12.03.2020

Хотелот се наоѓа во близина на Литохоро, на 7 км оддалеченост. Сместен на пространа територија, нуди комфорни соби со сите потребни содржини, ресторани и барови, базени, од кои еден внатрешен во спа центарот, кафетерии, конференциски услуги, интернет, послуга во собите, детски клуб, спорт и забава, Спа центар, бесплатен паркинг, анимација. Лежалките и чадорите се бесплатни на песочно-камчестата плажа, а пешкирите со депозит. Идеален е за семеен одмор. Го чинат централна, двокатна зграда /без лифт/ и двокатни бунгалови. Вкупно во понуда се 192 соби: Singles, Doubles Promo, Classic Doubles LV/PV/SV (~26 m2), Doubles Superior LV/PV/SV (~32 m2), Double Bungalows SF (~32 m2), Bungalows Deluxe Private Pool (~38 m2), Presidential Suite PV/SV (~65 m2), Family Apartments min 4 pax MV/SV (~55-60 m2). Сите соби се опремени со: централна клима (ладење/греење), сателитска ТВ, телефон, Wi-Fi интернет, мини фрижидер, сет за кафе/чај, сеф, фен, бањарки и папучи, балкон. Помошен кревет е на расклопување.

DION PALACE 12.03

 

Хотелот го задржува правото на измена на цените без претходно известување!

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50%, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 ден пред поаѓање.

Такса за престој се плаќа на лице место, по сместувачка единица на ден и зависи од категоризација на објектот.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel