Diogenis Blue Palace Hotel **** - Heraklion, Crete

ЛЕТО 2019

УСЛУГА

ALL

Оддалеченост од плажа

10 метри

Грција

Острови>Крит>Хотели

ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКАЛКУЛИРАН ПОПУСТ ОД 25% ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 25.05.2019

ПОБАРАЈТЕ ПАКЕТ ЦЕНА СО АВИО БИЛЕТ ОД СОЛУН

Diogenis Blue Palace Hotel 4* е сместен во местото Гувес, 8 km од Јеронисос, 16 km oд Ираклион, 14 km од аеродромот, 7 km од аквариумот, 9 km од аква паркот Star Beach. Го чинат 5 двокатни згради, сместени на 10 м од песочната плажа, каде што се лежалките и чадорите бесплатни. Хотелот е реновиран 2017 година. Во собите е нов намештај, кревети, душеци и завеси. Хотелот нуди: паркинг, базен, детски базен, интернет, 2 бара, ресторан, билијар, анимација /грчко вече, во сезона/, сеф на рецепција со доплата.

 

Вкупно во понуда се 98 соби: Singles & Singles Ground Floor (~24 m2), Double Rooms & Doubles Ground Floor (~24 m2), Family 1-Bedroom (~30 m2), Family Rooms Open Plan & Family Open Plan Ground Floor (~28 m2). Сите соби Ground Floor се три скали под нивото на земјата! Собите имаат: клима, телефон, мини фрижидер, сателитска ТВ, фен, бежичен интернет, сет за кафе/чај, балкон.

 

*Дозволен престој за домашни миленици до 5 кг, на барање!

ЦЕНОВНИК ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 25.05.2019

*Хотелот го задржува правото на измена на цени без претходно известување!

*Секогаш проверете ја цената директно во агенција

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

За резервација е потребна уплата од 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа 21 ден пред поаѓање.

Таксата за престој се плаќа на лице место

Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel