Corfu Residence Hotel **** - Nissaki, Corfu

ЛЕТО 2020

Услуга

BB / НВ / All

Оддалеченост од плажа

500 m

Грција

Острови>Крф

ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКАЛКУЛИРАН ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2019

Се наоѓа во местото Нисаки, оддалечено 23 km од градот Крф. Хотелот е делумно реновиран 2018 год. Хотелот е сместен на брдото, а го карактеризираат просторни соби и квалитетна услуга. Плажата со ситни камчиња е на 500 м од хотелот, а лежалките и чадорите се со доплата.

Вкупно во понуда се 100 соби: Doubles Economy (~25 m2), Doubles GV/SV (~25-30 m2), Apartments Type A GV/SV (~50 m2), Apartments Type A Economy (~50 m2), Apartments Type B GV/SV (~62 m2), Apartments Type B Economy (~62 m2). Опремени се со: клима уред, сателитска ТВ, телефон, мини фрижидер, сеф, бежичен интернет, фен, балкон. Економи соби се без дефиниран поглед и на разни позиции во хотелот. 

Хотелските содржини: теретана, џакузи со доплата, бежичен интернет на јавни површини, базен, паркинг, ресторан, бар, билијар.

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

 За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30%. Останатиот дел се доплаќа мин. 21 ден пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

 

такса за престој се плаќа на лице место

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel