Astera Hotel & Spa **** - Bansko

ЛЕТО 2019 / ЗИМА 2020 БАНСКО

Услуга

HB

Локација

200 м од гондолата

Bugarija

Bansko

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДO 31.10.2019

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДO 30.11.2019

(НЕ ВАЖИ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДОТ ОД 29.12.2019 ДО 03.01.2020)

7=5, 14=10 (ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДИТЕ 01.12.-22.12.2019 И 16.03. – 15.04.2020)

7=6, 14=12 (ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДИТЕ 23.12.-27.12.2019 И 11.01. – 28.02.2020 И ОД 01.03 – 15.03.2020)

15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 2 ДО 6 НОЌИ

*НЕ Е ДОЗВОЛЕНА КОМБИНАЦИЈА НА ПОПУСТИТЕ

Astera е сместена на само 200 м од гондолата. Составена е од главната зграда и анекс зграда, каде што се апартманите. Во понуда е еден од најдобрите спа центри во Банско, après-ski бар со маса за билијар (со доплата), бесплатен бежичен интернет во заедничките простории и куглана со 4 патеки (со доплата), бар и ресторан, теретана, џакузи, мрежа на вештачки реки, водена пештера, детско игралиште, вештачка карпа за качување над базенот, парни бањи, базени, сауни, детски базен, изнајмување на ски опрема во хотелот, ски остава, паркинг пред хотелот (бесплатен), мини-маркет.

Сите соби и апартмани имаат ТВ со кабелски канали.  Некои сместувачки единици имаат кујна и балкон со преубав поглед кон планината.

*Прилагоден за особи со попречена мобилност

ЦЕНОВНИК 8. СЕПТЕМВРИ

 

ЦЕНОВНИК ЛЕТО 2019 – ПАКЕТИ

 

ЦЕНОВНИК ЛЕТО 2019

*За резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума по курс 1 еур = 62 ден, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред пристигнување.

 

ЦЕНОВНИК ЗИМА 2019/20 верзија за печатење

 

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува:  

  • 3/5/7 ноќевања по лице со вклучен полупансион, бесплатно користење на базенот, аква паркот, сауна, парна бања, теретана, паркинг, интернет во лоби, туристичка такса, 10% попуст на масажите и терапиите во Спа центарот
  • 1 ноќевање со појадок по лице, бесплатно користење на базенот, аква паркот, сауна, парна бања, теретана, паркинг, интернет во лоби, туристичка такса

 Доплати:

  • подземен паркинг – плаќање на лице место
  • бебешко креветче – 5,00 leva на ден – плаќање на лице место
  • бањарка

За резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума по курс 1 еур = 62 ден, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред пристигнување.

 

Ценовник зима 2020

Цената вклучува: 1  ноќевање на база полупансион, користење Aqua park со внатрешни базени, фитнес, сауна, ски остава за сопствена опрема, Wi-Fi во лоби и ресторан,  Shuttle bus до гондолата (сатница на рецепција), паркинг, туристичка такса

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.

Побарај понуда

Слични понуди

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel