Alexandros Palace Hotel ***** - Ouranoupoli

ЛЕТО 2020

Услуга

НВ / FB

Оддалеченост од плажа

120 метри

Грција

Халкидики>Атос>Хотели

ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКАЛКУЛИРАН ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2019

Alexandros Palace Hotel & Suites 5* – е сместен во пријатно опкружување, на полуостров Атос, во областа Трипити, на 2 km oд Неа Рода и 5 km oд Уранополи. Комплексот се состои од 7 двокатни и 2 трокатни згради, а се простира на територија од 7000 m2. Делумно е реновиран 2014 година. Нуди голем број комфорни соби, песочна плажа, ресторани, таверна, базени, интернет, конференциски услуги, детски клуб, Spa центар /внатрешен базен со џакузи/, спортски активности и анимација. Плажата е песочно-камчеста, а лежалките и чадорите се бесплатни, додека пешкирите за плажа се наплаќаат. Идеално е место за семеен одмор. 

 

Вкупно се 243 соби: Singles (~23 m2), Doubles GV/SV/PV (~25-27 m2), Junior Suites SV (~40 m2), Family Rooms GV/SV (~40 m2), Family Rooms Superior SV (~50 m2),  Family Rooms Executive SV (~60 m2), Suites Honeymoon (~45 m2). Во собите: клима, SAT TV, ТВ, Wi-Fi, мини фрижидер, сеф, фен, сет за кафе/чај, балкон.

 

*Дозволен престој за домашни миленици /на барање/

 

ПРЕВЗЕМИ КОМПЛЕТЕН ЦЕНОВНИК ЛЕТО 2020

 

Хотелот го задржува правото на измена на цени без претходно известување!

*Ве молиме, секогаш да ја проверите цената директно во агенција!

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30%. Останатиот дел се доплаќа мин. 21 ден пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 денари.

 

Таксата за престој се плаќа на лице место

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

КОПАОНИК пакети 7 ноќи – 03. и 10. јануари

Albatros Spa Resort ***** – Hersonissos, Crete

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel