Alexandros Hotel **** - Perama, Corfu

ЛЕТО 2020

Услуга

All

Оддалеченост од плажа

200 m

Грција

Острови>Крф

ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКАЛКУЛИРАН ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2019

Alexandros Hotel 4* се наоѓа во местото Перама, на 6 km од центарот на градот Крф. Сместен е на благо возвишение од каде се протега убав панорамски поглед на море и острово Понтикониси. Нуди удобни соби, ресторан и таверна, барови, базен со делот за децата, детско игралиште, интернет, паркинг, терен за кошарка и билијар со доплата, вечерни забави. Камчесто-карпеста плажа е на 200 м оддалеченост, а лежалките се со доплата.

 

 

Вкупно се 95 соби во понуда: Singles IV/SSV/SV (~), Doubles Promo, Doubles IV/SSV/SV (~25 m2), Family Rooms IV/SSV/SV (~25 m2), Family 3 Rooms (~45-50 m2). Собите се опремени со: клима, сателитска ТВ, мини фрижидер, фена /на барање, на рецепција/, телефон, сеф, бежичен интернет, балкон. 

 

*Има една соба прилагодена за лица со инвалидитет.

 

Хотелот го задржува правото на измена на цени без претходно известување!

*Ве молиме, секогаш да ја проверите цената директно во агенција

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа 21 ден пред поаѓање.

Таксата за престој се плаќа на лице место

Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel