Aegean Melathron Thalasso Spa Hotel ***** - Kalitea

ЛЕТО 2019

Услуга

Услуга НВ

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

ДО 40% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 08.06.2019

Хотелот се состои од 2 централни згради и комплекс на бунгалови од двете страни на патот, поврзани со подземен премин. 3 км е оддален од Калитеа. Делумно реновирани соби и лобито 2013 г. Вкупно 255 соби.

Содржи:

 • 9 базени (8 со морска вода, 1 од нив со џакузи и еден со слатка вода)
 • приватни базени со слатка вода
 • џакузи само за возрасните
 • 2 ресторани
 • детски клуб
 • Спа центар
 • менувачница
 • мини-маркет
 • 3 конференциски сали
 • сауна само за возрасни
 • амам само за возрасни
 • теретана само за возрасни
 • лежалки со доплата
 • пешкири за плажа бесплатни
 • 2 детски базена, клуб за деца од 4-12 г и игралиште
 • 2 лоби бара, бар на плажа, 3 бара покрај базените
 • аква аеробик, одбојка на плажа, тенис, билијар
 • детска анимација

Соби:

 • балкон
 • бањарка
 • фен
 • фрижидер
 • клима
 • мини-бар, папучи во суитите
 • сателитска ТВ
 • телефон

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

ПОБАРАЈТЕ ЦЕНА ДИРЕКТНО ВО АГЕНЦИЈА НА 02 3051 905

 

Хотелот го задржува правото на промена на цените без претходно известување!

*Ве молиме, секогаш проверете ја цената директно во агенција!

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

Цените се во ЕУР, плаќањето задолжително во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД!

Во цената не е вклучена таксата за престој, се плаќа во хотелот!

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel